Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Yüz Serumunda Bilmeniz Gerekenler

Yüz Serumu Uygulamalarında Bilmeniz Gereken Şeyler

yüz-serumlari (1)

Temizleyiciler, nemlendiriciler ya da dolgu maddeleri her zaman güzellik amaçlı rutin çalışmalarımızın bir parçası olmuştur, fakat son birkaç yıl içerisinde ek cilt bakım uygulamaları her zamankinden daha popüler bir hale geldi. Ek uygulamalar derken sadece yağlar ve diğer bitki özlerinden bahsetmiyoruz, serum yöntemi yöntemler tamamen kendi yolunu oluşturmuştur.  Bu serumlar cildiniz için çeşitli besin öğeleri içerir ve sağlıklı, güzel, parlak bir cilt için verdiğiniz savaşta en önemli müttefiklerinizden birsidir. Cilt serumu kullanmadan önce yapmanız gereken ilk şey kendinizi eğitmek !

Vitamin takviyeleri

 Dermatologlar tarafından cilt serumunun önerilmesinin en büyük nedenlerinden birisi içeriğinde bulunan yoğun vitaminlerdir. Bu yoğun ve son derece zengin karışım cildinizin ek olarak duyduğu her şeyi karşılar.Tüm bunlara ilaveten yüz serumlarının içerisinde bulunan vitaminler alkol, sigara ve kafein gibi cildinize zararlı maddelere karşı direnç gösterir ve bu serbest radikallere karşı koyabilmek için güçlü anti – oksidan içerir.

 Uygulama yöntemi

Cilt serumunuzun içeriğinde bulunan vitamin ve nemlendirici maddelerin cildinizde daha derine nüfuz edebilmesi için parmaklarınızla cilt yüzeyinize masaj yapmanız gerekebilir, sürüp bırakmak tam etki için yeterli olmaz.

En iyi sonuç için yeterli süre bekleyin

Serum içeriğinde bulunan bazı maddeler cilde kolay nüfuz ederken bazıları da molekül boyutundan dolayı daha geç nüfuz eder. Cildinize serum uygulamasında bulunduktan sonra tam etkileşimi sağlamak için 2 – 3 dakika arası yeterlidir fakat diğer insanların karşısına yağlı bir cilt ile çıkmak istemiyorsanız 45 dakika kadar tam emilimi beklemelisiniz.

Bazen az olan daha iyidir

 Her ne kadar yüz serumları cildinizi besleyip güçlendiren takviyelerle dolu olsa da hepsinin konsantre ürünler olduğunu göz ardı etmeyin. Çünkü yüksek konsantre oranlarına sahip bu serumlar belli oranlarda ağır metal de içerebilir. Bu yüzden yüz serumu uygulamalarınızda aşırıya kaçmamalı, ürünün kullanım kılavuzunun dışında bir uygulamada bulunmamalısınız.

Parmaklarınızın arasına aldığınız birkaç damla serum çoğu zaman yeterli olacaktır, unutmayın ki ihtiyaca göre her zaman eklemede bulunabilirsiniz.

Seçimlerinizi dikkatli yapın

Kozmetik dünyasında aralarından istediğinizi seçebilecek olduğunuz geniş bir serum seçeneği vardır. İyi haber şu ki tüm bu ürünler genellikle benzer içeriğe sahiptir ve her birisi cildinizde beklenen sonuçları oluşturabilir. Yüz serumu seçiminizi etkileyecek olan yegane şey yüzünüzdeki hasarın nasıl oluştuğudur. Yüzünüzdeki kırışıklıklardan mı şikayetçisiniz ? Yoksa güneş hasarı mı oluştu ?

Kendinize yatırım yapın

 Yüz serumları hepsi bir arada ürünler olduğu için genellikle hepsi oldukça pahalıdır. İçeriğinde bulunan kök hücre güçlendiriciler, vitaminler, peptit ya da enzimler fiyatlarını inanılmaz ölçülerde yükseltebilir. Bu maddeler ile cildin restorasyonunu sağlarken, nemlendirici ve dolgu maddeleri ile de bakım yapar ve cildinizi besler. Fakat maalesef tüm bu özellikler çok da ucuza mal olmamaktadır. Cilt serumları kendinize yatırım yapmanın iyi bir fırsatı olabilir

Cilt serumları aktif bileşenleri ile cildinizde köprü görevi görür.

Cilt serumları sadece yaşlanma karşıtı, kırışıklık giderici ya da cilt nemlendirici değildir. Muhtevasında bulunan etken maddeler ile gözeneklerinizi temizler, iletişimi kopmuş hücreleri onarır. Dolayısıyla cilt serumu uygulamalarında ilk amacınız serumu olabildiğince derine ulaştırmaktır.

 Olabildiğince soğuk tutun

 Bir çok yüz serumu koyu ya da renkli ambalajlar ile kaplanır. Raf ömrü oldukça kısa olan bu ürünlerin güneşe temas etmesi ya da sıcağa maruz kalması durumunda kullanmanız beklenen etkiyi göstermeyecektir. Çünkü içeriğinde bulunan vitamin ve diğer elementler belli sıcaklıklarda cildinizde etkileşimde bulunmak yerine birbirleriyle etkileşimde bulunur. Bu da beklenen sonucu tamamen yok eder, çünkü içerik sanki yüzünüze sürmüşsünüz gibi sıcak ile birlikte tetiklenerek normal prosedürünü gerçekleştirmiştir.  Buzdolabınızda saklamanız önerilir.

Bir önceki yazımız olan Kurtlar Vadisi Pusu 237. Bölüm Fragmanı başlıklı makalemizde Kurtlar Vadisi Pusu, kurtlar vadisi pusu 237. bölüm fragmanı izle ve kurtlar vadisi pusu 237. bölüm izle hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 1.094 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>