Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Yıldız’dan Bilal Erdoğan Açıklaması

yıldız bilal erdoğan açıklaması                     Son günlerde ortaya atılan ve özellikle görevden alınan savcının konuşmasıyla ayyuka çıkan iddialar üzerine soruları cevaplama ihtiyacı duyan Enerji Bakanı Taner Yıldız, Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında ortaya atılan termik santral ve diğer iddiaları sert bir şekilde yalanladı. Enerji Bakanı Taner Yıldız ortaya atılan iddiaların kocaman bir yalan olduğunu, hiçbir dayanağı olmadığını belirtirken, usulsüzlüğü yapanın kim olursa olsun en ağır şekilde kendileri tarafından cezalandırılacağını sözlerine ekledi.Ama böyle bir durumun olmadığını, iddiaların tamamen bir kara propagandanın ürünü olduğunu söyleyen Taner Yıldız, iddialara verdiği cevaplarla açıklık getirdi.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da dahil olduğu, bir şirkete ihalesiz veya ihale kanununa aykırı olarak termik santral verildiği yönündeki iddiaların  tamamen yalan olduğunu söyleyen Enerji Bakanı Taner Yıldız, “Birileri ortaya çıkıp, Başbakanın oğlunun da ortak olduğu şirkete kapsam dışına çıkılarak termik santral ihalesi verildiği yolunda iddialarda bulunmuş. Bunların tümü yalan. Bunlara yalan demekte bile zorlanıyorum” şeklinde konuştu.

Halen Kangal, Seyitömer ve Hamitabad termik santrallerinin ihale edildiğini, Yeniköy, Kemerköy, Yatağan ve Çatalağzı bölgelerinde bulunan termik santrallerin de ocak ile şubat ayları arasında ihaleye çıkarılacağını ifade eden Bakan Yıldız, ” Geriye kalan 7 santral de daha sonra ihale edilecek. Termik santral ihalelerinden şu ana kadar 3 milyon dolara yakın ciddi bir gelir kazandık. Hayatta her şeyin, yalanın dahi bir sınırı, hudutu var. Bu konuda buyursun biri somut bir belge göstersin, biz de bakanlık olarak kim olursa olsun hakkında derhal işlem yapalım. Çamur atalım izi kalsın mantığı günümüz Türkiye’sine yakışmayan bir tutum. Gelelim Başbakanın da oğlu Sayın Bilal Erdoğan’ın da bir üyesi olduğu TÜRGEV vakfının trafosuna. Herkes gibi, her kurum, kuruluş, dernek ve vakıf gibi bu vakıf da bakanlığımızdan bir trafo talebinde bulunmaktadır. Bu şekilde binlerce trafo yeri  zaten bakanlığımızca verilmektedir. Bir de maden sahasıyla ilgili ortaya atılan mesnetsiz iddialar var. Bu da tam anlamıyla kocaman bir yalan. Madenle ilgili ruhsat bir sürü asamadan, değerlendirmeden geçtikten sonra Orman Bakanlığı’nın kriterlerine göre veriliyor. Üstelik maden sahasıyla ilgili SİT çalışması da devam etmektedir. Usulsüzlüğü kim yaparsa, yapıyorsa onun cezasını vermek bize düşer. Yani bazı yayın organlarında bulunan 3 iddianın tamamı yalandan ibarettir.Bunlar tamamen karalamadan ibaret olan mesnetsiz iddialardır.”

Bir önceki yazımız olan Medcezir 15. Bölüm Fragmanı başlıklı makalemizde 15. bölüm, fragmanı ve izle hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 812 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>