Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Türkiye’de Savaş Çıkar!

cemil bayık savaş açıklaması                       PKK yöneticilerinden Cemil Bayık’tan ilginç ve küstahca bir tehdit geldi.Cemi Bayık hükümetin henüz istenilenleri yerine getirmediğini, bahara kadar tanınan süreyi değerlendirememesi halinde Türkiye’de savaş çıkabileceğini belirtti. Cemil Bayık bahara kadar hükümete süre tanıdıklarını, bunun olmaması durumunda gerilla diye tanımlandırdığı teröristlerin yenidenn Türkiye’ye geri döneceğini ve savaş çıkacağını belirtti.Hakkari’de bir yerel gazeteye konuşan bölücü örgüt PKK yöneticilerinden Cemil Bayık’ın haddini, boyunu ve kapasitesini aşan açıklamaları ülke gündeminde yeni bir tartışmanın fitilini ateşleyeceğe benziyor.

Hiç olmadığı kadar küstahlaşan, cesaretlenen PKK üye ve yandaşları, kendilerini adeta devlet gibi gördükleri açıklamalarıyla dikkat çekiyorlar son zamanlarda.Bu durumun özellikle milliyetçilik duyguları ön planda olan tabanı rahatsız ettiği biliniyor. Cemil Bayık bu sözleri ile özellikle Kürt halkı üzerinde bir ayrıştırma etkisi bırakıp, karşı tarafa da tehditler savurmak istiyor.Bu sözlerin bir maksadı da tabiki süreci baltalamak ama bunun böyle olacağının bilinmesi gerekiyordu.Çözüm süreci farklı bir konseptte, tavizlerin PKK’ya değil Kürt vatandaşlarımıza verildiği bir şekilde olması gerekirdi.Zaten bunlar o zaman taviz değil, hakları iade etmek olurdu. PKK’nın geldiği bu noktadaki tehlike, hükümetin başını ağrıtacağa benziyor.

Bir önceki yazımız olan Türklük Tartışmasının Aktörü Konuştu! başlıklı makalemizde akp türklük tartışması, aktay türklük ve türklük tartışması hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 942 views kez görüntülendi.

Sohbet

One thought on “Türkiye’de Savaş Çıkar!

  • oktar canki diyor ki:

    türkiye zaten yıllardır bu itlerle savasmakta binlerce vatan evladı bu topraklar için kan dokuyo yine dokeriz yine Dökeriz kalleşçe pusu kurucaklarını delikanlı gibi gogus goguse savassınlar…..Ya sev ya terk et!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>