Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

TEKNOLOJİNİN CHAT ÜZERİNDE ETKİSİ

chatTeknoloji ile Chat arasında ki etkileşim

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile ve her geçen günde farklı alanlarda beklenmedik gelişmeler gösteren teknoloji insanların sosyal ve güncel hayatlarını da olumlu ve olumsuz yönde etkilemektedir. Peki teknolojinin bu denli hızlı bir şekilde ilerlemesi ve gelişmesinin chat sitelerine yararı ve zararı nedir? Evet teknolojinin gelişmesi chat sitelerine olumlu yönde etki yaptığı gibi olumsuz yönde de etkileri görülmektedir.

Peki olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir?

Öncelikle teknolojinin gelişmesinin chat ve sohbet sitelerine olumsuz etkisi bir çok nedene bağlanabilir. Bunların en başında artık bilindiği gibi her eve bilgisayar ve internet girmiş bulunmakta bilgisayarın yanı sıra Akıllı telefonlar ile internet artık cepte, evde hemen hemen her yerde diyebiliriz. Hal böyle olunca da internet kullanıcısı fazla olmaktadır. Bu da sohbet sitelerine girişleri arttırmakta ve kullanıcı sayısı artmakta olduğu gözlenmektedir. Bir diğer olumlu yönü ise artık programlarla, uygulamalarla daha kaliteli sohbet ortamı  ve web sayfalarını da görmekteyiz.

Teknolojinin Chat sitelerine olumsuz etkisi nedir?

Çok kapsamlı bir cevabı olan bu sorunun genel anlamda yüzeysel olarak cevap vermek gerekirse teknoloji ile beraber akıllı telefonlar, tabletler artık hemen hemen herkesin kullandığı  araç gereçkler arasında buna bağlı olarak facebook, twiter gibi benzeri sosyal ağların çoğalması ile beraber chat sitelerinin bu uygulamalara teknolojik anlamda yetişememesi , daha doğrusu kendini yenileyememesi ile beraber kullanıcı sayısı artık sohbet odaların da oldukça azaldığını görmekteyiz. Bir diğer olumsuz yönü ise artık binlerce belki de daha fazla web sitesinin olması… Azalan sohbet kullanıcı sayısı ile buna paralel olarak artan web siteleri kullanıcı sayısını bölmüştür. Ufak maliyetlerle açılan sitelerin aynı zaman da kaliteyi de düşürerek yenilenmeyen chat siteleri kullanıcı

Bir önceki yazımız olan Chat Siteleri ve İnternet Dünyası başlıklı makalemizde chat, kanalları ve odaları hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 770 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>