Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Suçlamalara İnanamayacakınız!

yolsuzluk operasyonu suçlamalarÖnceki gün gerçekleştirilen göz altılarla bir anda ülkenin gündemine deyim yerindeyse bomba gibi düşen yolsuzluk davasında, 49 kişi tutuklanma istemiyle mahkemeye sevkedilirlerken, kişiler hakkındaki suçlamalar da iyice belli olmaya başladı.

Soruşturmanın Savcısı, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan, İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Bakan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Bayraktar ve Reza Zarrab ile 49 kişiyi tutuklanmaları ve tutuklu yargılanmaları isteğiyle mahkemeye sevk etti.

Göz altına alınanlardan 18 kişi savcılık makamınca serbest bırakılırken, ünlü İşadamı Ali Ağaoğlu’nun da aralarında bulunduğu 4 kişi ise halen şüpheli oldukları gerekçesiyle adli kontrol isteğiyle mahkemeye sevk edildi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlunun Kaan Çağlayan, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, İş adamı Reza Zarrab’ın aralarında bulunduğu birinci soruşturmada 14 kişi tutuklama isteğiyle mahkemeye sevk gönderilirken 7 kişi ise direk savcılık makamında serbest bırakıldı. İstanbul Fatih Belediye Başkanı’nın içerisinde dahil bulunduğu soruşturmada ise 21 kişi tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilirken 1’i adli kontrol uygulanması şartıyla olmak üzere 6 kişi salıverildi.

Ali Ağaoğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Bayraktar’ın da dahil olduğu soruşturmada ise 14 kişi tutuklama isteğiyle mahkemeye gönderilirken, 3 kişi adli kontrol şartıyla olmak üzere toplam 9 kişi serbest bırakıldı.

En çarpıcı ayrıntı ise savcıların tutuklama isteğini oy birliği ile almaları oldu. Şüphelilere yöneltilen ve iddia edilen suçlamalar ise şöyle: “Altın kaçakçılığı, rüşvet almak-vermek, imar kirliliği, kara para aklama, sahtecilik, görevi kötüye kullanma ve resmi belgede sahtecilik”

Bir önceki yazımız olan Mecliste Seviye Kayboldu! başlıklı makalemizde bütçe görüşmeleri, Lütfü Türkkan kavga ve mecliste kavga hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 865 views kez görüntülendi.

Sohbet

One thought on “Suçlamalara İnanamayacakınız!

  • ibrahim diyor ki:

    bunun adı apaçık ülkeye ihanettir!başka açıklaması olamaz.kaldıki ben türkiyenin dışardan yıkılacağına inanmıyorum, tabi içerden olursa ki inşallah olmaz. zamanında öyle masonlar yetiştirdilerki görseniz kesinlikle bunlar cennetlik derdiniz inanın öyle iyi sağlam eğitilmişlerki müslümandan ayıramazsınız. hal böyle olunca …
    biz onlara özeniyoruz onlar bize hiç özeniyormu ?? soruyorum sizlere biz noel kutlarız ama onlar kuban bayramını kutlamaz..
    o yüzden lütfen bilinçli olalım ve bu tür medyanın ve yandaşlarının oyununa gelip çanak tutmayalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>