Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Sosyal Fobi Nedir?

Bu konu son zamanlarda artış gösteren ve insanları etkileyen konulardan bir tanesi. Sosyal fobi tanımadığınız insanların arasında bulunmaktan, konuşma yapmaktan çekiniyor yada tam olarak kendinizi ifade edememekte olduğunuzu düşünüyorsanız, küçük düşerim alay konusu olurum gibi kaygılarınız varsa sosyal fobiden muzdarip olabilirsiniz. Bu hastalığa yakalanan hastalar genelde kalabalık ortamlarda bulunamazlar, bir topluluk karşısında konuşma yapamazlar, otobüs dolmuş yolculuğu vs yapamazlar. Hayatlarını çok olumsuz şekilde etkiler. Bu durum basit bir utangaçlıktan ziyade hayatınızı olumsuz etkileyecek ve giderek artacak bir hastalıktır. Böyle durumlarda olduğunu düşünenler bir an önce psikolog tedavisi almaları lazım. Son zamanlarda tedavi gören hastalarda büyük bir ilerleme olduğu gelen bilgiler doğrultusunda. Bunu yenmek sizin elinizde öncelikle bunu bilin. Zaman zaman cesaretinizi toplayın ve fobi olan davranışların üzerine gidin, göreceksiniz zamanla üstesinden geleceksiniz. Bu hastalığın en güzel caresi bol bol sohbet etmek ve içinizi dökmek unutmayın.

sosyal-fobi-yenme

Bir önceki yazımız olan Önerilerle Kilo Verin başlıklı makalemizde beslenme, diyet ürünleri ve diyetisyen hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 744 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>