Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Sohbet Sitelerinde Neler Oluyor

Yaptığım araştırmalar sonuçunda internet dünyasın da google kullanıcıları günden güne artmakla beraber buna paralalel olarak web sitelerinin çokluğunu gördüm. Neredeyse 2 kişi başına bir web sitesi düşüyor. Sonuç böyle olunca ortalık çöplük sitelerinden geçilmez olduğunu üzülerek söyleyebilirim. Artık bilen ve bilmeyenin web sitesi açtığı bu dönemde sağlıklı bilgiye ulaşmak bir hayli zorlaşıyor. orta okul seviyesinde ki bir kişinin harçlığıyla açabileceği web sitesi fiyatları olunca durum pek iç açıcı olmuyor. Hatta orta okul seviyesinden daha da aşağılarak inerek ilk okul seviyesinde ki bir çocuğun bile web sitesi açtığı bir dönemdeyiz. Domain (Web ismi) fiyatları 1 yıllık 20 liradan satılıyor. Host fiyatları 1 aylık 7-8 Liradan satın alan biri 1 aylık web sitesini kurabiliyor. Google üzerinnde binlerce ücretsiz temalar mevcut, artık eskisi gibi tasarım yapma ihtiyacı da kalmıyor. Ortalık çöp temalardan geçilmiyor. Hal böyle olunca ortalama 40 TL olan biri 1 saatte bir web sitesi kurabiliyor. Hazır şablonlarla oluşturulan bu siteler pek emek de sarfedilmiyor. Şimdi gelelim asıl konumuza web sitesinin bu kadar çabuk, ucuz ve emeksiz bir şekilde açılmasının sonucu olarak sohbet siteleri googlede boy gösteriyor. Binlerce sohbet sitesinin olmasından kaynaklanan google sıralamarın dalgalanması ile beraber, user (kullanıcı) sayısı da dağılıyor. Zaten sosyal ağların artması, sohbet sitelerine olan katılımı %20′ lere düşürmüştür. İrc’ in bu rekabete boy gösterememesi de cabası. Kendini geliştiremeyen ircin eskide kalması, teknolojiye ayak uyduramaması da user( kullanıcı) sayısının azalmasında en büyük etkenler arasında sayabiliriz. Bizim amacımız ise tamamen farklı bir ortam yaratmak ve chat siteleri arasında kaliteyi ön plana tutarak gelen ziyaretçilerimize daha güzel vakit geçirmeleri için hizmet vermektir. Sitemiz olarak 5 yılın vermiş olduğu tecrübeye dayanarak seviyeli sohbeti ön planda olmak şartıyla kullanıcılarımızı memnun etmektir.

Bir önceki yazımız olan Chat Sitelerinin Vazgeçilmez Adresi başlıklı makalemizde chat odaları, chat siteleri ve chat sitesi hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 630 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>