Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Şike Davasında İlginç İtiraz!

şike davasına itiraz                    Bakan çocukları ve çok sayıda iş adamının da gözaltına alındığı ve Türkiye gündemine bomba gibi düşen yolsuzluk soruşturmasının etkileri, emniyette görevden almalar ve tayinlerle devam ederken, futbola da sıçradı.Fakat futboldaki yansıması oldukça farklı oldu. Yolsuzluk soruşturmasını yapan savcı ve polislerin, hükümet yetkilileri tarafından uğradıkları suçlamaları, kendi durumları için de değerlendirmeyi düşünen Aziz Yıldırım’ın avukatları, aynı polis ve savcıların yürütmesinde görev aldığı şike davasının da yeniden görülmesi gerektiğini iddia ederek, gerekli başvuruyu yaptıkları iddia edildi.

Fenerbahçe Kulübünün Başkanı Aziz Yıldırım’ın avukatları, şike davasının yeniden görülmesi ve yeniden yargılama isteğiyle bugün Yargıtay’a başvuruda bulundular.

Oda TV kanalında yer alan bilgilere göre,  17 Aralık tarihinde gündeme bomba gibi düşen ve  hükümet ile cemaat arasında yaşanan kavgayı gün yüzüne çıkartan yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasıyla alakalı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yargı ve emniyete dönük kullandığı “örgüt” ve “sahte delil üretme” suçlamasını örnek olarak gösteren Aziz Yıldırım’ın avukatları, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında hükümetin kendisine komplo kurmakla suçladığı emniyet ve yargı mensuplarının geçmişte şike soruşturmasını ve davasını da yürüttüğünü anımsatarak, şike davasınnda yeniden yagılanma yoluna gidilmesini talep etti.

Yıldırım’ın avukatları her birlikte Yargıtay’a bugün verdikleri dilekçede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, cumartesi günü Ordu’da kullandığı “Devlette paralel yapı kurmak isteyenler devletin kurumları içerisine sızıp buralara adeta sinenler şunu bilesiniz ki istediğiniz kadar oralara yerleşip yer edinin. İninize gireceğiz ininize. Didik didik edeceğiz ve devletin içindeki bu örgütleri teşhir edeceğiz” sözlerine dikkat toplayarak, son yolsuzluk soruşturmasında adı gündeme gelen Nazmi Ardıç gibi emniyet müdürlerinin şike davasında da soruşturma aşamasında görev aldıklarını anımsattılar. Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında komplo kurduğu direk olarak Başbakan tarafından iddia edilen örgütün şike soruşturmasını da yürüttüğünü ve şaibeli noktalar bıraktığını hatırlatan Aziz Yıldırım’ın avukatları, bu örgütün açığa çıkarılmak suretiyle şike operasyonundaki rolünün aydınlığa kavuşturulmasını istediler.

Avukatlar yargılama süresince müvekkilleri Aziz Yıldırım’ın telefon dinleme tapelerine sürekli olarak eklemeler yapıldığını söylediklerini ancak mahkemenin bu iddiaya oralı dahi olmadığını anlatırken, İçişleri Bakanı Muammer Güler’in “bizim konuşma tapelerimizde çok can alıcı yerlerde maalesef parayla ilgili konularda eklemeler olduğunu gördüm. Bunlar son derece güzelce düzenlenmiş ve eklemeler yapılmış, ilk bakışta dahi açıkça anlaşılabilecek düzenlemelerdir” beyanatını hatırlattılar. Avukatlar Güler’in  işaret ettiği ekleme ve montajların kendi davalarında aynı kişilerce gerçekleştirildiğini iddia ettiler. Bu eklemeler ve montajlar nedeniyle müvekkillerinin aleyhinde sahte delil türetildiğini söyleyen Yıldırım’ın avukatları müvekkillerinin konuşma kayıtlarının tam olarak incelenmesini ve davanın sarih delillerle yeniden yargılanmasını talep ettiler.

Bir önceki yazımız olan Timsahlar Yeniden Dirildi! başlıklı makalemizde bursa yükselişte, bursaspor ve bursaspor kazandı hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 748 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>