Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Saraçoğlu Hakkında Küstah Talep

saraçoğlu isim değişikliği           Bilindiği üzere Fenerbahçe futbol takımının Kadıköy’de maçlarını oynadığı ve adeta her rakip için bir cehennem olan stadın adı Şükrü Saraçoğlu Stadyumu olarak anılmaktadır.Bir internet sitesi üzerinde toplanan bir grup yahudi, Fenerbahçe kulübü yönetiminden ve Başkan Aziz Yıldırım’dan bu ismin değiştirilmesini talep etmeye hazırlanıyorlar. Kulübe gönderilecek mail ve fax metinlerini hazırlayıp yüksek bir katılım bekleyen grup, böylece Fenerbahçe’nin rakiplerinin titrediği mabedinin adını değiştirtmek isteyecek.Bunun için gerekçeleri ise eski Fenerbahçe Başkanı, Başbakan ve Bakan olan Şükrü Saraçoğlu’nun ırkçı tutumu olarak gösteriliyor site üzerinde.Bilindiği üzere Şükrü Saraçoğlu o dönemde çıkardığı bazı yasa düzenlemeleri ile, Türkiye ekonomisinin yabancıların ve özellikle de masonların eline geçmesini büyük ölçüde engellemiş, sermaye ve ticaret gücünün Türk yatırımcılarda kalması için uğraş göstermişti.

İsrail’de yaşamını devam ettiren Türk kökenli yahudilerin haber sitesi olan Hastürk’te yer alan habere göre, change isimli sitede başlatılan kampanya ile, Fenerbahçe ’ye 17 yıl boyunca başkan olarak emek ve hizmet vermiş eski başbakan ve bakan olan Şükrü Saracoğlu ’nun ismini alan Kadıköy’deki stadyumun isminin değiştirilmesi talep edildi.

Sitede, katılımcıların mail ve faks şeklinde kulübe iletmeleri için önceden şablon olarak hazırlanmış, Başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kuruluna hitaben kaleme alınmış dilekçede şu ifadelere yer verildi:

“Şükrü Saraçoğlu hem bu ülke hem de Fenerbahçe kulübü için çeşitli hizmetlerde bulunmuş olmasına karşın, getirdiği zarar hepsinden daha büyüktür. Saraçoğlu, on binlerce ailede perişanlık ve yıkım yaratan varlık vergisini çıkarmaktaki asıl amacını ‘Piyasamıza egemen olan yabancıları böylece ortadan kaldırarak, Türk piyasasını Türklerin eline vereceği’ sözleriyle açıklamıştır. Lefter Küçükandonyadis’in ya da Aziz Yıldırım’ın, Fenerbahçe kulübüne ve bu millete hizmetleri, Saracoğlu’nunkinden binlerce kez daha hayırlı ve daha şereflidir. Bu yüzden Fenerbahçe Stadı’nın adı en kısa sürede değişmelidir”.

Hastürk isimli sitede ise Şükrü Saracoğlu’nun başbakanlığı döneminde ırkçılık ve yabancı düşmanlığı yaptığı iddia edildi, Ermeniler’den mal varlıklarının % 232’si, Yahudiler’den zenginliklerinin % 179’u, Yunanlar’dan mal varlıklarının % 156’sı, Müslümanlar’dan varlıklarının % 5’i kadar vergi borcu çıkardığı hatırlatıldı.

Fenerbahçe’nin köklerine bağlı taraftarları bu isteğe büyük tepki gösterirken, böyle birşeyin asla söz konusu olamayacağını ve bu isteğin tam anlamıyla bir küstahlık olduğunu belirttiler.

Bir önceki yazımız olan Şike Davasında İlginç İtiraz! başlıklı makalemizde aziz yıldırım, fenerbahçe ve şike davası hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 847 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>