Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Sağlıklı Makyaj Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Sağlıklı bir cilt için doğru makyaj temizliği

makyaj-temizligi

 

Yüzümüz vücudumuzun diğer alanlarına oranla çok daha küçük bir alan işgal etmektedir fakat karşımıza çıkarığı akne, kırışıklık, egzama, sivilce, alerji ya da uçuk gibi problemlerle de en çok ilgiyi beklemekte. Yüzümüzün dış etkenlere karşı korumasızlığından kaynaklanan bu problemler kullandığınız kimyasal makyaj malzemeleri ile çok daha fazla artabilir. Bu yüzden makyaj temizliğinize son derece dikkat etmeli, yüzünüzde kesinlikle hiç bir artık bırakmamalısınız. Sabah iş ya da okulunuza giderken yarım saatten fazla zaman ayırdığınız makyajınızı temizlemek için maalesef kimse beş dakikadan fazla zaman harcamıyor, üstelik bunu eve hemen gelir gelmez değil, saatler sonra yatarken ya yapıyor ya da hiç yapmıyor.

Temizleyicilerin kalitesi ve yağ oranı

Cilt temizleyicilerinizi olabildiği ölçüde yağsız, artık madde ve tabaka bırakmayan ürünlerden seçmelisiniz. Temizliğin ardından yüzünüzde kalacak olan herhangi bir artık madde cilt gözeneklerinizi tıkayacak, cildiniz zaten yağlı ise daha fazla yağlı görünüm katacak, sivilce, akne ve siyah gözenek oluşumuna neden olacaktır.

Temizleme Toniği Kullanın

Makyaj temizliği için kullandığınız losyonlar cildinizde yağ tabakası bırakır, kalan yağ tabakasını da tonik temizler. Üstelik tonikler makyaj temizleme işleminin ardından cilt nem oranınızı sağlamak için uyguladığınız kremlerin emilimini arttırarak cildinize çok daha fazla etki etmesini sağlar. Bununla beraber makyaj temizliğinde kulllandığınız ürünlerin pH oranı cildimizin pH oranı ile eşit olmalıdır, 5.5 ve 7 aralığı idealdir.

 

Bir önceki yazımız olan Büsküvili Pasta Tarifi başlıklı makalemizde 4 kişilik büsküvili pasta malzemeleri ve hazırlanışı, Bisküvili pasta için gerekli olan malzemeler ve Bisküvili pasta nasıl hazırlanır hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 777 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>