Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Saçlarınızın uzamasını hızlandırmanın yolları

sac-uzamasini-hizlandirmanin-yollari

Kısa kesilmiş saçlar çeşitli kıyafetlerinizle, yüz yapınız ya da vücut biçiminizle son derece uyumlu olabilir, fakat yeni bir tarz için saçlarınızı uzatmaya karar verdiğiniz zaman normal şartlar altında uzamalarını sağlamak biraz zaman alabilir.  Fakat aşağıda listeler halinde sıralanan belli şartlara uyduğunuz taktirde Rapunzel saçlarınıza ulaşmak için yıllar boyu beklemenize gerek kalmayacak.

Yeme  alışkanlıklarınıza göre bir diyet belirleyin :

Burada bahsedilen diyet çeşitleri kilo alma ya da verme sırasında uygulanılan diyetlerden farklıdır, dolayısıyla uygulaması gayet basit ve ucuzdur. Saçınızın normalden daha hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız doğal olarak büyümeyi sağlayan ve bu süreci hızlandıran besin maddelerini tüketmeniz, gerekli olan vitamin ve mineralleri almanız gerekmektedir.  Hollywood kuaför ve saç bakım uzmanlarına göre vejetaryen değilseniz ve çeşitli sağlık sıkıntılarınız yok ise protein ağırlıklı beslenmek saç uzamanızı tetikleyecek en etkili yollardan birisidir. Tüketecek olduğunuz et ve balık ürünleri saçınızın yapı taşlarını oluşturan folikülleri güçlü ve canlı tutar, bu sayede kırılmalar yaşanmaz ve hayalini kurmuş olduğunuz saçlara çok daha çabuk ulaşırsınız. Tüm bu diyet çeşitlerini kişisel yemek alışkanlıklarınıza göre düzenleyebilirsiniz fakat beyaz et olarak somon bilinen en iyi omega-3 kaynaklarındandır, bunları takiben fındık ve badem gelir.

Diyet haddinizi aşmayın !

Saçınızı daha hızlı uzatabilmek uğruma bilinçsiz yapacak olduğunuz herhangi bir diyet vücut sağlığınızı bozacak ve saçınıza çok daha kötü etkilerde bulunacaktır. Diyet uygulamalarınızda yapacak olduğunuz yanlış uygulamalar vücut dengenizi bozar, aşırı strese neden olur, hormonal dengenizi değiştirir. Bu sayede de saçlarınız kırılabilir, hatta dökülebilir.

Saç tasarımı hakkında daha bilinçli olun !

Herkes tarafından çok iyi bilindiği gibi, sıklıkla kuaförlerde kullanılan ve yakın zamanda evlerimize kadar giren saç düzleştiriciler saçlarınızı yakar ve kırıklara neden olur.  Bu yüzden haftalık saç düzleştirme işlemlerinizi maksimum 3 ile sınırlandırmanız en akıllıca olanıdır. Yapay yollarla tasarım için kullanılan saç ısıtıcıların yanında güneş ısı ve ışınları da en az bunlar kadar saçınıza zarar verecektir. Tüm bu zararlı etkenlerden korunabilmek için belirli aralıklarla saçınıza besleyici ve güçlendirici maskeler uygulamanız önerilir.

Vitamin ve koruyucu malzemeler kullanın

Eğer saçınız dış etkenlere karşı son derece dayanıksız ise ya da bu etkenlerden zaten büyük zararlar gördüyse çeşitli restorasyon özelliğine sahip ilaçlar kullanmanız gerekebilir.

Saçınızı onaran ve büyümeye teşvik eden en etkili maddelerden başlıcaları ;

Fitantriol

Argan

Balık yağı

Biotin

Gibi maddelerdir. Bunlar saç ve vücut enzimlerinizi güçlendiren, hormonların tekrar üretilmesinde faydalı olan tam anlamıyla kahraman ürünlerdir.

 

Sabırsızlanmayın !

Saçlarınızın uzun haline çektiğiniz özlem sizi sabırsızlandırarak yoğun stres altına sokarak saçlarınızı olumsuz yönde etkiler. Unutmayın ki saçlarınız psikolojik ve ruhsal durumunuzun bir aynasıdır.

Bir önceki yazımız olan Diş dolgusunda renk tercihi nasıl yapılmalı başlıklı makalemizde amalgam dolgu, amalgam dolgu nedir ve beyaz dolgu hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 856 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>