Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Saçların dökülmesini Önleyen Doğal Yöntemler

Doğal Yöntemlerle Saçlarınız Dökülmesin

saç

saç dökülmesini önleyen doğal yöntemler

Saç dökülmesi bir çok insanın çaresini aradığı ama bir türlü bulamadığı bir hastalık haline geldi.Saçları dökülüyor diye stres yapanlar, farklı çözümler arayanlar günümüzde oldukça fazla. Bu dertten kurtulmak isteyenler en son çözümü saç ektirmekte görüyor.

Peki saç dökülmesini nasıl önleyebilirsiniz ?

Saç dökülmesinin en büyük düşmanı stres olduğunu herkes biliyor. Öncelikle sağlıklı yaşamanız için stresten uzak durmanız, saç diblerine olumsuz yönde etkileyen kimyasal maddelerden uzak durmanız gerekiyor. Kimyasal madde içeren ürünler yerine doğal ürünleri tercih edebilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde beslenerek, gerekli vitaminleri ve minarelleri almanız çok önemlidir. Unutmayalım ki sağlıklı saçlar ancak sağlıklı vücutta bulunur. Özellikle E ve D vitamini almanız gerekir.

Bayanlar için olmazsa olmazları saçlarıdır. Güzel görünmek için saçlarınızı şekilden şekile sokmanız ve sıkıca bağlamanız. Sizi güzel gösterse de sıkı bağlamak saçlara olumsuz etki yaratarak saç köklerinizin zarar görmesine neden olur ve saçlarınız dökülmeye başlar.

Bir önceki yazımız olan Parmak Çıtlatmanın Zararları başlıklı makalemizde parmak çıtlatması alışkanlığından nasıl kurturulur, parmak çıtlatmasının zararları ve parmak çıtlatmasının zararları nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 771 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>