Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Oturan kanser oluyor

Oturan kanser oluyor

Son yıllarda kanser hastalıklarının çoğalması ile birlikte bunun nedenleri tüm dünyada araştırılmakta. Kansere sebep olarak hergün yeni bir şey ekleniyor olsada son yapılan araştırmalara göre kanserin ilk nedeni hantallık, yani hareketsizlik.

Oturan kanser oluyor

Hareketsizliğin yol açtığı tek hastalık kanserlede bitmiyor. Ödem, kireçleme, obezite, kalp yağlanması, nefes darlığı, halsizlik, uykusuzluk, baş ağrısı, ayaklarda su toplanması, erken yorulma, panik atak, depresyon, bunalım ve sayamadığımız daha nice hastalıklara yol açıyor. Yapılan son araştırmalarda ise hareketsizliğin kanserlere neden olduğu ortaya çıkarıldı. Uzmanların özellikle bu konudaki tavsiyeleri günde bir kaç saat olmasa bile 40 dakika yürünmesi gerektiği. Yürümek nefesinizi açar, kan dolaşımınızı düzenler, kireçlenmeyi önler, obeziteyi önler, orantısız kilo almanızı önler, halsizliği giderir, uykunuzu düzenler, temiz hava sayesinde baş ağrılarınız azalır, kan dolaşımınız düzene girdikçe yorulma hissiniz azalır, bunalımdan çıkmanıza yardımcı olur, oturdukça hassaslaşan ayaklarınızda ki su toplaması yürüme sayesinde aza iner, vucudunuzda ki ödemi atmanıza yardımcı olur. Herkesin günde en az 30 – 45 dk arasında yürüyüş yapması vucudu hem zinde tutacaktır hemde sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır. Adım küçük, neticesi büyük..

Oturan kanser oluyor

Bir önceki yazımız olan Sosyal Fobi Nedir? başlıklı makalemizde öz güven eksikliği, rahatsızlıklar ve sosyal fobi hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 2.536 views kez görüntülendi.

Sohbet

4 thoughts on “Oturan kanser oluyor

 • turgay diyor ki:

  Bol bol yürüyüş sart bazen üseniyoruz kısa mesafelere bile arabayla gidiyoruz en azında gidecegimoz kisa mesafeleri yürüyerek gitsek o bile yeter bize bol bol yürüyüsler diliyorum herkese:)

 • GuNeS diyor ki:

  Meğer yürümek ne kadar faydalıymış, böyle güzel yazılarının devamını diliyorum canım emeğine sağlık :)

 • SandaLcı diyor ki:

  Özgün bir çalışma olmuş.Başarıların devamını dilerim.

 • FranKhE diyor ki:

  Bu kanser çagımızın en hızlı yaylılan ve erken Tanı teşhis ile önüne geçilmezse kötü sonuçlar veren bir hastalıktır.herkez kendi kendinin doktoru olurda bilinçli adımlar atılırsa normal bir gribal enfeksiyondan farkısız bir hal alan hastalık olacaktır.bunun için herkezin bu konuda gerekli egitimleri alması ve bilinçli yiyecekelrini tüketmeli.saglıklı yaşam için sporunundan vaz geçmemelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>