Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Manisa Soma Yas Kokuyor

Manisa Soma yas kokuyor0

Tarih 15.05.2014 ‘ü gösteriyor. Bugün manisa yasta. Ankara, istanbul, eskişehir, bursa, bolu, adana,hakkari, amerika, almanya, israil, ispanyol,rusya,fransa, pakistan… dünya yasta. Özel bir maden ocağında yaşanan talihsiz patlamada 200 küsür kişi hayatını kaybetti. Bundan bir kaç gün önce Afganistan da yaşanan heyelanın neden olduğu 400 küsür ölümden bahsedip ağlıyordu tüm dünya. Ondan bir kaç gün önce ise Mısırda çıkan idam kararları için.. Fakat bugün manisa soma da ölen kara şovalyeler için yas tutuluyor.

Manisa Soma yas kokuyor3Manisa soma’da maden işçisi olan Hasan G. şu sözleri söyledi. “Kendimiz çalışıyoruz, kendimiz ölüyoruz, ölülerimizi kendimiz kurtarıyoruz…” Kurulabilecek bütün sözler suskun.

Kendi çabası ile kurtulan diğer işçi Fatih Ocay faciayı şu cümlelerle özetledi. ; ” Yaşanan patlama sonrası panoların kenarında olan bir kaçamağa sığındık. Bulunduğumuz bölgeyi dumandan korumak için bezler ve suntalar yardımıyla perdeleme yaptık. Emniyetci ve tekniker olan arkadaşlarımız perdelemenin bizi kurtacağını düşünüyordu. Ancak bu perdeleme bizi sadece 4,5 saat idare etti. Bu süre zarfında bizi kurtarmaya kimse gelmedi.Monoksitli dumanı hissetmeye başlamıştık. Korku ve panik içinde tekbir getirenler ve sevdiklerinin ailelerinin adını sayıklayanlar çoğalmıştı. Duman etkisi arttıkca emniyetciler işçileri ayak kısmına yönlerdirdi fakat ben bekliyordum, ölümü bekliyordum. Birden aklıma boru hattı geldi borucu olduğum için, içerisinde temiz hava olduğunu biliyordum. Yanımda bulunan aletlerimle boruları delerek temiz hava soludum ve nefesimi tutup yürümeye başladım. Arkamda beni takip eden bir kaç kişi daha vardı. Ben delik açıp hava alıyordum onlarda ardımdan işaretimle gelip hava alıp takip ediyorlardı. Geride kalan 143 arkadaşımdan bir daha haber alamadım, oradaki temiz havada onları bir kaç saat idare etmiştir. ”

Üzerine kurulabilecek tüm cümleler yasta.

Manisa Soma yas kokuyor4

Yerin dibine utançtan değil helal lokma kazanma derdinden giren insanlar… MEKANINIZ CENNET OLSUN.

Bir önceki yazımız olan Göz görmeyince gönül katlanmaz başlıklı makalemizde akıllı telefon, bilgisayarın zararları ve görme kaybı hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 2.783 views kez görüntülendi.

Sohbet

3 thoughts on “Manisa Soma Yas Kokuyor

  • Nehir_ diyor ki:

    Lcia mm bu kadar duyarlı olup böyle bir paylaşımda bulunduğun için şahsım adına sana teşekkür ediyorum… bende o kadar üzüldüm ki… uyuyamıyorum.. çok üzgünüm.. RABBim kimseyi sevdiklerinin acısıyla sınamasın (amin)… diyecek bir şeyim de yok; aslında ne desem boş.. ne desem arkadaşlarımızı geri getiremem.. ailelerinin acısını dindiremem.. sadece senin güzel cümleni tekrarlıyorum…. Yerin dibine utançtan değil helal lokma kazanma derdinden giren insanlar… MEKANINIZ CENNET OLSUN.

  • adrenaLin diyor ki:

    Her nerede olursanız olun ölüm size yetişir, son derece sağlam kaleler içinde de bulunsanız yine kurtulamazsınız. Onlara bir iyilik erişirse “Bu, Allahtandır” derler, bir kötülüğe uğrarlarsa, “Bu, senin yüzündendir.” derler. Ey Muhammed! De ki: “Hepsi Allah’tandır.” Bu topluma ne oluyor ki, hiç söz anlamaya yanaşmıyorlar? …Ayetten açıkca anlasıldıgı üzere ölüm kaderi mutlaktır..Bize düşen kul hatalarını minimize ederek ölüme sebep vermeyecek düzenlemelerin yapılması için toplumsal bilinci yerleştirmek olmalı…

  • turgay diyor ki:

    Tek ümidim bir mucizeyle icerde kalan kardeslerimizin hayatta kalmasi ölen kardeslerimiz mekanı cennet olsun allah ailelerine sabir versin. BAŞIMIZ SAĞOLSUN.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>