Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Manisa Soma Ölüm Koridoru

AlpGürkan Ve Soma Maden MühendisleriManisa Soma’da gerçekleşen maden faciasının bugün 4. günü. Yangın tamamen söndürülemedi ve içeride hala işçiler bulunmakta. Arama ve kurtarma çalışmaları durmaksızın devam ediyor. Bugünden itibaren sayı artarmı bilinmez 284 can kaybımız var ülke olarak. Tek bilinen gerçek Türkiye unutmaların ülkesi… Belki bir çok kişinin hafızasında 284 gün bile kalmayacak.

Bugün yapılan soma holding işletmecilerinin basın açıklamasında akıllarda kalacak tek bir açı ve gerçek var. Manisa Soma madeninin sahibi Alp Gürkan, Yaşam odalarını söktüklerini ve başka bölgelerde de bu odaların bulunmadığını. Ardından  ise “3 ay sonra bu olay vuku bulsaydı yaşam odaları yapılmış olurdu ve kimse ölmezdi. Bu Facianın sebebi trafo patlaması değil.. ” cümlelerini kurdu.

Havalandırılmaların tutulması mı, yanlış yerden hava basılması mı, yoksa küllü su mu bir çok işçinin canını aldı bilinmiyor, keza cevabıda verilebilmiş değil. Tek bilinen gerçek tarihinin en büyük ve en kötü kazasının 4 gün önce yaşanmış olması ve hala da yaşanmaya devam ediyor olması. Bugün yapılan basın açıklamasında, anlaşılır ve net tek bir cümle kurulamaması, “ihmal kesinlikle yok ama neden kaynaklı gelişti bu kaza bizde bilmiyoruz.” denmesi durumu acı şekilde gözler önüne serdi.

Bir resim bazen bir çok şey anlatabilir.

Manisa Soma kömür altında

 

Bir önceki yazımız olan Bugün Dünyanın rengi kömür karası başlıklı makalemizde Gün kömürden daha kara, Maden ocağında facia ve manisa hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 1.293 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>