Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Manisa Soma Maden Faciasında 299 hayat söndü. Fransa ise bu konu ile dalga geçti

soma manisa

Manisa soma maden ocağında ki facianın son durumu iç yakmaya devam ediyor. Bugün gelen bilgilere göre 299 kişinin hayatını kaybettiği soma ‘da arama ve  kurtarma çalışmaları devam etmekte. 5. gün olmasına rağmen henüz ulaşılamayan bölgelerin olduğu duyuruldu. Fakat içeriden son 3 kişinin kaldığı aile yakınlarının başvurusuna göre tahmin ediliyor. Gerek sosyal medyadan gerek yurt genelinde vatandaşların protestosundan olaya gösterilen tepkiler durmaksızın devam ediyor. Halk bu acı ve elim kazanın ihmalden olduğunu düşünürken soma maden işletmesinin sahibi bu konuda bir ihmallerinin olmadığını kazanın da trafo patlamasından gelişmediğini düşündüklerini bildiriyorlar. Fakat asıl kaza nedeni yapılan araştırmaların neticesinde ortaya çıkacak.

manisa soma

Soma felaketi hakkında komplo teorileri üretilmeye başlandı bu konuların açıklık kazanması için savcılar iş başına geçti. Kurtulan maden işçilerinin yaptığı açıklamaya göre havalandırmalar gaz yayılması sırasında kapatılmış ve içeriye basınclı hava verilmiş, bu nedenle karbonmonoksitli gaz her yere yayılmış. Kurtarılan bir diğer işçinin açıklamasına göre ise patlama olduktan sonra haber verilmediği verilmiş olsa hepsinin kurtulabileceği oldu. Dün yapılan basın açıklamasında ölülerin yanarak mı yoksa zehirlenerek mi öldüğü sorusu sorulunca verilen cevap zehirlenerek oldu. Basın toplantısını bitiren soru ise, küllü su ile doldurduğunuz yerlere kaç kişi gömdünüz? sorusu oldu.

Fransa soma ile dalga geçti

Dünyanın bir çok ülkesinde Soma’ya destek yağmaya devam ederken, geçtiğimiz günlerde Fransada Les guignols de l’lnfo kuklaların sunduğu eğlence programda Patrick Poivre d\’Arvor ‘un kuklası; Türk madenciler kimin umurunda cümlesini kurarak Bugün bayram, Cannes’deyız dedi. Cannes film festivali ile alakalı bir video ardından, Türk Yönetmen Nuri bilge ceylanın kuklası kırmızı halıda zorlukla yürüyerek, “Görünüşe göre türkiyede ki maden kazası baya hasar vermişe benziyor” ifadelerini kullandı. Bu konu twitter üzerinden çok büyük ses getirdi.

Bir önceki yazımız olan Manisa Soma Ölüm Koridoru başlıklı makalemizde 3 günlük yas, Alp gürkan basın açıklaması ve Maden işçileri hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 2.209 views kez görüntülendi.

Sohbet

2 thoughts on “Manisa Soma Maden Faciasında 299 hayat söndü. Fransa ise bu konu ile dalga geçti

  • Esmer_ diyor ki:

    Milletiminizin Başı Sağolsun Allah Sabırlar versin

  • Nehir_ diyor ki:

    ALLAH o kadar büyük ki.. Elbet bu o kendini bilmez hadsizlerden çıkar… Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste demişler… Çıkar elbet.. RABBim tüm bu olayları kendine prim yapan ve Şehitlerimizle dalga geçenleri ıslah etsin… Başka denilecek bir sözde yok aslında.. RABBime havale etmek en dogrusu… Bize düşen şimdi tüm şehitlerimize dua etmek ve tüm geride kalan sevenlere, ailelerine, dostlarına sabır ve başsağlığı dilemek….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>