Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Maliki’den Türkiye’ye Sert Uyarı

türkiye ırak                Bir süredir Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Kuzey Ira Kürt Bölgesi Yönetimi Başkanı Barzani arasında yapılan görüşmeler sonucunda, yapılan petrol anlaşması Bağdat’ta sinirleri gerdi. Ülkesinde yaptığı bir açıklama Türkiye’nin bu tutumunun Irak’ı bölmeye yönelik olduğunu dile getiren Maliki bununla da yetinmedi üstelik.Dün bir açıklama yapan Irak Başbakanıı Maliki’nin sözcüsü Musavi, “Türkiyenin Bağdat Büyükelçisine yapılan bu petrol anlaşmasına karşı olduğumuzu ve bunun Ankara Bağdat ilişkilerini ciddi şekilde yaralayacağını bildirdik.Böyle bir anlaşma kesinlikle olamaz” şeklinde konuştu.

AFP, bu sözlerin, şu anda Ankara’da bulunan Neçirvan Barzani’nin “gelecek ay boru hattının açılabileceği” yönündeki sözlerinden hemen sonra gelmesine dikkat çekti.

Konu her ne kadar giderek Irak içi bir mesele haline dönüşse de, Kürt yönetimi ve Irak merkez yönetimi arasındaki gerilme ve kopmaların bir yansıması olsa da bu gidişle Türkiye’ye de ucu dokunacak gibi görünüyor.Özellikle Irak’ta bir bölünmenin yaşanması ve iç savaşın meydana çıkması halinde şüphesiz bundan en çok etkilenecek ülke Türkiye olacak.Şimdilik bu açıklamalara cevap vermeyen Ankara’nın ilerleyen günlerde nasıl bir tutum sergileyeceği merak konusu.

Bir önceki yazımız olan EXSPO 2020 Hayalmiş! başlıklı makalemizde exspo 2020, exspo 2020 dubai ve exspo başkenti hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 1.223 views kez görüntülendi.

Sohbet

One thought on “Maliki’den Türkiye’ye Sert Uyarı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>