Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Kış Aylarında Cilt Kuruluğu

Kış aylarında cilt kuruluğunu engellemenin yolları

kuru-cilt

Bulunduğumuz günlerde hava gün geçtikçe soğumaktadır. Cildinizde ciddi oranlarda kuruluğa yol açan serin havalarda da cilt sağlığınızı sanki yaz günü gibi korumak istiyorsanız uymanız gereken bazı kurllar vardır.

Havaların ciddi oranlarda soğuduğu sonbahar ve kış aylarında nem ve sıcaklık oranları düşer. Sürekli olarak dış ortam ile temasta olan yüzünüzde veyahut ellerinizde bazı değişiklikler meydana gelir, bunların başında kuruluk, kaşıntı, kızarıklık ya da çeşitli maddelere hassasiyet gelir.

– Banyoda kullandığınız çeşitli sabunlar, saç ve vücut şampuanları eğer doğru pH dengesinde değil ise cildinizde kuruluğa yol açar. Bu yüzden kış aylarında yapmış olduğunuz banyoları yaz aylarındaki gibi uzun tutmamalı ve kullandığınız ürünlerin kalitesine son derece dikkat etmelisiniz.

– Aşırı sıcak suda duş almayın, bu cildinizi daha hassas hale getirerek dış etkenlerden normalden çok daha fazla etkilenmenize yol açacaktır.

– Banyo liflerinizi ve keselerinizi fazla bastırıp, cildinize zarar verecek şekilde kullanmayın.

– Sıvı sabunlarınızın, kremlerinizin, temizleyicilerinizin doğru pH dengesinde olmasına dikkat edin.

– Kronik olarak cilt kaşıntınız, kuruluğunuz ya da deri dökülmeniz varsa, klasik sabun veya sıvı sabundan ziyade nemlendirme özelliğine sahip kremler ve temizleyici özelliğe sahip sabunlar kullanın

– Kullandığınız nemlendirici kremleri duş aldıktan hemen sonra uygulayın, çünkü kreminizin içeriği ıslak cilt ile birlikte çok daha fazla etki gösterecektir

Bir önceki yazımız olan Tam Tahıllı Ekmek Tarifi başlıklı makalemizde ekmek tarifi, tahıllı ekmek nasıl oluyor ve tam tahıllı ekmek nasıl oluyor hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 719 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>