Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Kemiklerin Kaynaması ve Akyuvar

Kemiklerin Kaynaması

Vücudumuz da bulunan bir kemikte kırık meydana geldiği zaman kemik zarı yırtılır, etraftaki yumuşak dokularda tahribat meydana gelir. Bu bölgede kan toplanmasıyla bir sıvı oluşur. Toplanan kanın pıhtılaşması sonucunda kırık yerinde doğal olarak bir şişlik meydana gelir. Zamanla bu kısımda hücreler pıhtının yerini alır, genç ve yeni doku oluşur. Bu doku kırık uçları bir köprü göreviyle birbirine birleştirir.

Akyuvar

Bedenimizi dışarından gelen mikro organizmalara karşı koruyan beyaz kan hücreleridir. Koruyucu sisteminin bağışıklık sisteminin en önemli üyelerinden biri olan akyuvarlar kemik iliğinde ve lenf yumrularında yapılır. Kanda dolaşan akyuvarlar, yabancı cisimlerin ve bakterilerin tanımlanarak ortadan kaldırılmasında önemli rol oynar. Kan kanseri olan hastalarda sayıları sürekli olarak yüksektir. Tıp bilimine göre beş değişik tipi bulunur.

Bir önceki yazımız olan Zekat Vermek Dini Borçtur başlıklı makalemizde dini borçlarımız, malının zekatını vermek ve şerden kurtulmak hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 788 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>