Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

İlginç Olay Kural Hatası mı?

donk ilginç olay                  Beşiktaş ile Kasımpaşaspor arasında oynanan müsabakanın son dakikaları nefesleri keserken, bu maçın henüz 30. dakikasında yaşanan bir olay futbol yorumcularını adeta ikiye böldü.Maçta dakikalar henüz 30’u gösterirken, daha önce futbol sahalarında hiç görülmemiş ve litaratüre hiç girmemiş bir olay yaşandı.Olayın baş kahrmanı Kasımpaşaspor futbolcusu Ryan Donk olurken, bu pozisyonda hakem Barış Şimşek’in verdiği karar da şimdiden epeyce tartışılacak gibi görünmekte.

Donk’un elindeki topu görmüş olmasına rağmen düdüğünü çalıp oyunu durdurmayan ve hata yapan Şimşek’in centilmenliğe aykırı hareket nedeniyle Kasımpaşalı Donk’a sarı kart göstermesini doğru bulan yorumcular, ardından verdiği kararı ise topa tuttular. Yorumcular Donk’a gösterilen kart sonrası Beşiktaş lehine endirekt vuruşa hükmetmesi gerektiği belirtilen Barış Şimşek’in kural hatası yaptığı da ileri sürüldü. Ancak maç tekrarı için yapılabilecek itiraz halinde, daha önce hiç yaşanmamış bir olay olması nedeniyle MHK’nin Barış Şimyşek’in kararını yorum hatası olarak karara bağlayabileceği de iddia edildi. Bazı hakem yorumcuları ise ikinci top bile olsa Donk’un eliyle eyleme girişmesi yüzünden penaltı ile cezalandırılması ve kırmızı kart görmesi gerektiğini savundular.

Ne olmuştu?

Maçın 30. dakikasında yeşil çimlerde nadiren görülen bir olay gerçekleşti. Beşiktaş’ın atağı sırasında sahaya ikinci top girdi. Ryan Donk topu tekrar saha kenarına atmak için eline aldı. Ancak o anda gelişen Beşiktaş atağı nedeniyle top elinde kaldı. Almeida Kasımpaşa ceza sahası içerisinde oldukça net bir pozisyon yakaladı. Ryan Donk, elindeki topu pozisyona giren Almeida’nın ayağındaki topa nişanlayarak bu atağı engellemiş oldu. Bu ilginç olay sonrası hakem Barış Şimşek Donk’a sarı kart gösterirken, oyun hava atışı ile yeniden başladı.

Bir önceki yazımız olan Cimbom Süper Ligi Sevmedi başlıklı makalemizde cimbom süper lig, cimbomda düşüş ve galatasaray hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 655 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>