Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Göz görmeyince gönül katlanmaz

Göz görmeyince gönül katlanmaz

Gözler insanın hayatında bir pencere gibidir. Dünyaya ve tüm cisimlere açılan küçük ama geniş kapsamlı bir pencere. Alemde bulunan her cismi, rengi, farkı, şekli,  ve sayamadığımız milyonlarca özelliği fark ettiren ilk katman gözlerdir. Teknoloji çağında bulunduğumuz şu yıllarda özellikle gözlerimiz en çok hasarı almaya başladı. Saatler boyunca bilgisayar , telefon, televizyon gibi teknolojik aletlerin baskıcı renklerinden ve radyo aktif dalgalarından etkilenen gözler görme kapasitesini yavaş yavaş kaybetmeye başlıyor. Bunun için çözümler üretmeye çalışan bilgisayar ve telefon üreticileri koruyucu ekranları ve bilgisayar gözlüklerini piyasaya sürmüş olsada herkes bunu kullanmıyor. Her hangi bir teknolojik aletin reklamı, onun hasarından koruyacak olan ek ürünün reklamından çok yapılıyor. Pazarlama ve tüketim çağında olduğumuz şu son yıllarda özellikle birbirleri ile rekabette olan üreticilerin her sene yeni bir seri ile karşımıza çıkıp cazip gösterme ve kullanıcıyı markaya çekme çabalarına bir doktorun önerisinden fazla inanıyoruz. Televizyon programlarında konuk olan bir doktordan çok, çıkan telefon reklamlarını daha fazla önemsiyoruz. Buna bir son vermeli veya gözlerimizide en az bir telefon kadar düşünmeliyiz.

Göz görmeyince

Bir sabah uyandığınızda karanlık bir mahsene hapsolduğunuzu düşünün. Renksiz, güneşsiz, etrafında olup bitenlerden habersiz. Kışın geldiğini göremediğinizi veya o kapalı, basık, içinizi daraltan güneşsiz bulutlu kış günlerini göremediğinizi. Hep aynı hissettiğinizi düşünün. Yazın geldiğini kokusundan biliyorsunuz, kuşların sesini duyuyorsunuz, ağaçların esintide çıkarttığı sesi duyuyorsunuz, ama hiç birini göremediğinizi düşünün. 1 kaç dakikalığına görme duyunuzun olmadığını düşünmek bile insanı tedirgin etmeye yeterli. Kendiniz için yapabileceğiniz en büyük iyilik her duyunuzu hareket ettirmek. Işleyen demir asla pas tutmaz.

Göz EgzersiziGözlerin görme kapasitesini güçlendiren egzersizden eminim kimsenin haberi yoktur.  Bu egzersiz masrafsız doktorsuz yapılabilen bir göz sporudur. Elinize aldığınız bir kalem yardımı ile başınızı oynatmadan sadece gözlerinizle sağ son noktaya kadar takip edip, sonrasında tam tersi istikamette sola doğru takip ettiğinizde hergün bunu  günde 25 tekrarla yaptığınızda gözlerinizin görme kapasitesi hem genişler hemde gözleriniz daha net görmeye başlar.

Bir önceki yazımız olan Oturan kanser oluyor başlıklı makalemizde kanser nedenleri, obezite tedavisi ve ödem tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 2.770 views kez görüntülendi.

Sohbet

4 thoughts on “Göz görmeyince gönül katlanmaz

 • adrenaLin diyor ki:

  İnsan, gözden ibarettir aslında, geri kalan cesettir. Göz ise ancak dostu görene denir…

 • Karizma diyor ki:

  İnsan kendi dışında olan veya oluşan durumlara pek vakıf olamaz. Üstelik bu durum uzak bir yerde gelişirse hic müdahale edemez ondan umudunu keser ve çaresiz sonucuna katlanır..

  NoT : Bizlerle paylaşımlarınzı ı Paylastıgınız icin öncelikle Lcia Hanıma Tşk ederim

  Saygılarımla
  Karizma

 • Nehir_ diyor ki:

  Lcia canım emeğine sağlık çok doğru tespit ve önerilere yer vermişsin… gerçi her organımız önemli ama, gözümüz olmasa ne yapardık ya… kıymetini bilmemiz gerekiyor.. Yazılarını severek okuyorum canım… paylaşımlarının devamını dilerim… :***

 • Esmer_ diyor ki:

  Merci Sayın Adminem.. Güzel paylasim..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>