Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

EXSPO 2020 Hayalmiş!

exspo 2020          Dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olarak kabul edilen EXSPO’nun 2020 adaylığı için kolları sıvayan İzmir, Fransanın başkenti Paris’te yapılan oylamada büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Daha önce EXSPO 2015’i Milano’da kaybederken bu sefer 2020 için büyük umutlar ve hayaller beslenmişti.Uzun zaman boyunca süren hummalı hazırlıklar hep konuşulurken, oylama sonucunda aslında bu tip organizasyonlara hazırlanan teknik ekiplerimizin donanımsızlığını ve yetersizliğini de bir kere daha görmüş olduk.

Fransa’nın Başkenti Paris’te lk tur oylamasında Birleşik Arap Emirlikleri’nden Dubai 77, Rusya’dan Ekaterinburg 39, Türkiye’mizden İzmir ise 33 oy alarak turu geçti.Brezilya’nın Sao Paulo kenti ise ilk turda 13 oy alarak elendi. İlk tur oylamasında 3 oy da boşa çıktı.Böylece İzmir oylamada ikinci tura da kalmayı başardı.

İzmir, Dubai ve Ekaterinburg ikinci turda yarıştı. İkinci tur oylamasında 36 oy alan İzmir’imiz elenerek hepimizi fazlasıyla üzdü.

İkinci turda Dubai 87, Ekaterinburg ise 41 oy almayı başardı.

EXPO 2020 oylamasında üçüncü turda 116 oy alan Dubai kazandı. Ekaterinburg ise 47 oy aldı.Böylece Dubai 2020 EXSPO Başkenti olma hakkını da kazanmış oldu.

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerliği Bakan Yılmaz Açıkladı! başlıklı makalemizde bedelli askerlik, bedelli askerlik çıkacakmı ve bedelli çıkacakmı hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 804 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>