Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Ersun Yanal: Şans Demek Hata!

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal, Antalyaspor galibiyetinden sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı.Birkaç keredir son dakikada kazanmaları konusunun şans olarak yorumlamanın büyük bir yanılgı olacağını belirtti.Ersun Yanal bunun son dakikaya kadar istemek ve dayanaklılığın yüksek olmasına bağlı olduğunu belirterek, yine de Beşiktaş maçı öncesi almaları gereken önemli dersler olduğunu söyledi.

Ersun Yanal   Maçın ardından konuşan Ersun Yanal, “Aslına bakarsak bugün 3 farklı oyunu özetlememiz gerekiyor. Oyunun hemen başında bulduğumuz ve daha sonrasında yakaladığımız pozisyonlar maçın gidişatını gösterdi. Antalyaspor’un hızlı hücum yapabilecek oyuncuları var, belki de bu konuda Türkiye’nin en iyi takımlarından biri. Geri dönüşlerde sıkıntı yaşadık. Maçın ikinci yarısında üretkenlikten uzak kaldık ama daha sonra oyunu dengelemeye başladık. Neticede kazandık ama nasıl kazandığımızı da sorgulamamız gerekiyor. Önümüzdeki hafta Beşiktaş ile oynayacağız. Beşiktaş da Antalyaspor gibi hızlı çıkan bir takım. Antalyaspor maçından bu yönde büyük dersler çıkartmamız gerekir” diye konuştu.

Son dakikalarda gelen galibiyet golleri içinse Ersun hoca, “Bizim oynamamız gereken bir oyun vardı, oyuncularımız zaman zaman bunu gerçekleştirdi ama golü bulamadık. Golde ciddi olmak gerekiyor.  Oyuncularımızın ciddiyetsiz olduğunu söylemiyorum. Ne olursa olsun golü bulmamız gerekiyordu ve golü bulmakta da zorlanacağımızı kendi aramızda konuştuk. Maçı bırakmayan oyuncularımı kutluyorum Bunlar şans değil, Fenerbahçe olarak çok istiyoruz, dayanıklılığımız çok iyi. Şans istemektir, şans dayanmaktır, şans mücadele etmektir. Biz bunların hepsini yapıyoruz. Bu nedenle bu konuda bir şans olduğunu söylemek yanlış olur” dedi.

Şimdi tüm gözler haftaya oynanacak olan Beşiktaş Fenerbahçe derbisine çevrilmiş durumda.Bu maç ligin kaderini etkilemesi açısından oldukça önemli bir maç olacak.Ersun Yanal’ın da belirttiği gibi beşiktaş çabuk çıkan ve süratli oyuncuları olan bir takım.Fenerbahçe’nin bu konudaki zaafı bu maçta da oldukça görüldü.Yanal’ın bu soruna 1 hafta içerisinde nasıl bir önlem alacağı ise merak konusu.Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Kurtarıcı Sow başlıklı makalemizde fenerbahçe antalya maçı, kurtarıcı sow ve mousa sow hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 606 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>