Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Efsane İçin Umut Işığı!

Michael Schumacher kaza                              Formula 1 dünyasının kazandığı 7 dünya şampiyonluğu ile tartışmasız en büyük efsane ismi olan Michael Schumacher geçirdiği kayak kazası sonucunda kafasına aldığı darbe ile ağır şekilde yaralanmış ve Fransa’daki Grenoble Üniversite Hastanesi’nde ameliyat ve tedavi sürecine başlanmış.Efsane f1 pilotu halen komadan çıkamazken, hayat mücadelesi vermeye devam ediyor. Bu arada yaşanan olumlu bir gelişme doktorlar ve efsane pilotun ailesi ile hayranları için küçük de olsa bir umut ışığı oldu.

Fransa’da bulunan Grenoble Üniversite hastanesinde yoğun bakımda hayat mücadelesi vermeye devam eden efsane pilot Schumacher’in sağlık durumunda “minik” bir iyileşme olduğunu ifade eden doktorlar ünlü pilota dün saat 22:00’da ikinci bir operasyon daha gerçekleştirdiklerini belirttiler.

Bu ikinci ameliyat ile şampiyonun beyninde bulunan en büyük kan pıhtısının alındığını ve bu sayede beyine uygulanmakta olan basıncın azaltıldığını açıklayan doktorlar Schumacher’in hayati riskinin ise şu an için halen devam ettiğini söylediler.

Koma halinde uyumakta olan Schumacher’in vücut ısısının 34 derecede tutulduğunu açıklayan doktorlar  “Almanya’ya transferi mümkünmü?” sorusu karşılığında ise “bu durumda yolculuk yapması çok riskli olur” yanıtını verdiler, Fransa’nın önemli nöro travmatologlarının bir arada bulunduğu Grenoble tıp fakültesi hastanesinin gereken  bütün müdahaleler için ihtiyaç duyulan her türlü alet ve ekipmana sahip olduğunu söyleyen sağlık ekibi, ünlü pilotun sağlığı için alınan her kararın “birlikte” alındığını ifade ettiler.

Şampiyonun sağlık durumundaki gelişmelerin kendilerine de düne göre daha fazla umut verdiğini söyleyen doktorlar bu “minik” iyileşme emaresi doğrultusunda sabah saatlerinde Schumacher’in beyin röntgenlerini çekebildiklerini açıkladılar.

Genel kapsamda bu gibi travmalarda ilk 3 günün çok büyük önem arz ettiğini açıklayan Profesör Amarenco, bu 3 günün ardından hastanın “uyanma” sürecinin başladığını, bu sürecin 3 haftayı aşması halinde ise  hastanın durumunun “çok endişe verici” olarak nitelendirileceğini belirttiler.

Bir önceki yazımız olan Kartal Bombayı Patlatıyor! başlıklı makalemizde beşiktaş, ronaldinho ve ronaldinho kartal hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 822 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>