Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Dökülen Kaşlar ve Bitkisel Çözümler

Kaşlar neden dökülür? Dökülen kaşlara bitkisel çözümler nelerdir?

kas-dokulmesi

Güzelliğin vazgeçilmez unsurlarından birisi de yüz estetiğidir, fakat çeşitli sebeplerle kaşlarınız dökülür ya da azalırsa neler yapmalısınız ?

 

Kaş dökülmesi ( Kaş küsmesi ) nedenleri

Kaş dökülmesi en çok fiziksel zedelenme ya da yetersiz besin alımı ile oluşur.

Cımbızla kaşlarınızı aldığınız ya da düzelttiğiniz sırada metal cımbız diğer kaş köklerinize siz farkında bile olmadan zarar verir ve zaman içerisinde dökülmesine neden olur. Kaşlarınızı alırken çok dikkatli olmalı, kuvvetlendirmek için bademyağı zeytin yağı gibi bitkisel yağlar ile düzenli bakım yapmalısınız.

 

Cımbız zedelemesi gibi fiziksel etkenler ile birlikte kaş dökülmesine kişinin hormonal dengesinde aksaklıklar ya da düzensiz çalışmalar, ağır ateş yapan hastalıklar, çeşitli ilaçların yan etkileri de neden olabilmektedir. Fakat dökülen kaşlar yapılan araştırmalara göre aşırı zedelenmemiş ise yeniden çıkabilmektedir.

 

Eğer kaşlarınız, saçlarınız ile birlikte dökülmeye başladıysa, bu ya kanser tedaviniz sırasında gördüğünüz kemoterapiden ya da demir eksikliği kaynaklı kansızlıktan kaynaklanmaktadır.

 

Saçkıranın kaşlar üzerindeki etkisi

Halk dilinde saçkıran olarak adlandırılan bu hastalık etkisini saçlarınızda olduğu gibi kaşlarınızda da göstermektedir. Nedeni virüs ya da bakteri olmayan saçkıran hastalığı tamamen genetik bozukluk ya da stres tabanlıdır.

Eğer kaş dökülmenizin nedeni saç kıran hastalığı ise acilen bir cilt uzmanına başvurmalı, izleyecek olduğu tedavi yöntemiyle beraber kaşlarınızda yeşilçay, sarımsak gibi tedaviler uygulamalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Kurtlar Vadisi Pusuda Neler Oluyor başlıklı makalemizde Kurtlar Vadisi Pusu, kurtlar vadisi pusu bölümleri ve kurtlar vadisi pusu fregmanları hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 954 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>