Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Diyarbakır’da leopar görüldü

Diyarbakırda leopar

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde Leopar görüldü.Leopar’ın saldırısına uğrayan çoban kaplan yaralandı.

Çınar’a 10 kilometre uzaklıktaki Solmaz köyünde kuzeni Mahmut Kaplan ile köyün kırsalında hayvanlarını otlatan Kasım Kaplan (29), arkadan üzerine atlayan bir leoparın saldırısına uğradı. Boğuşma sırasında Mahmut Kaplan, av tüfeğiyle Leopar’ı kafasından vurdu.

Yaralanan Kasım Kaplan, köye gelen sağlık ekipleri tarafından Çınar Devlet Hastanesine götürüldü. Kolundan ve sırtındaki 5 yerinden aldığı pençe darbesiyle yaralanan Kaplan, tedavinin ardından taburcu edildi.

Çoban’ın yaptığı açıklamada,  “Kayalık bir yerde dururken aniden arka taraftan birşey üzerime atladı. Ne olduğunu anlamadığım bir hayvanla 1,5 metre yükseklikten aşağıya düştük ve yaklaşık 10 metre yuvarlandık. Düştüğümüz yerde tekrar üzerime atladı. Pençe darbeleriyle yaralanmıştım. Kısa mesafede uzaklaşmayı başardığım anda Mahmut Kaplan av tüfeğiyle ateş ederek hayvanı öldürdü. Daha sonra beni hastaneye götürdüler. Dikiş atıktan sonra kuduz ihtimaline karşı iğne yaptılar.”

leopar 2

Bir önceki yazımız olan Tomris Oğuzalp'ı kaybettik başlıklı makalemizde Tomris Oğuzalp, Tomris Oğuzalp vefat etti ve Tomris Oğuzalpı kaybettik hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 1.211 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>