Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Dikkat ve Odaklanma Problemleri ve Çözümleri

Dikkat ve odaklanma problemi nedir ?

dikkat-ve-odaklanma

Günümüzde teknolojinin artması ile birlikte bilgisayar, televizyon ve cep telefonu gibi birçok ürünün kullanımı hızla yaygınlaşmaktadır. Bu da zihne günde 4 – 12 saat arasında durgunluk süreleri yaşatmakta ve zihinsel çöküşe sebebiyet vermektedir.

Bununla beraber dikkat ve odaklanma problemlerinin diğer nedenleri de git gide daha zor hale gelen yaşam koşulları, iş içerisindeki rekabet ya da en basit haliyle trafik bile olabilir.

STRES FAKTÖRÜ:

Stres kişinin iç dünyasından ya da direkt olarak dış dünyadan etki eden psikolojik faktörlere verdiği olumsuz tepkidir. Kişi eğer dikkat ve odaklanma problemini aşmak istiyorsa çeşitli stres nedeniyle bozulan ruhsal dengesini yeniden dengeye sokmalı, etrafında olan biten olaylara aşırı tepki vermekten kaçınmalıdır.

Dikkat ve odaklanma probleminizin olduğunu nasıl anlayabilirsiniz ?
– Belirli bir noktaya 1 dakikadan fazla odaklanamıyorsanız
– Herhangi bir işin ya da dersin ortasında dikkatiniz birden dağılıyor ise
– Anahtar, cüzdan ya da telefon gibi önemli eşyalarınızı dahi kaybediyor ya da bir yerde unutuyorsanız
– Uyku düzeniniz değişmiş ve daha fazla dağınık bir yaşama sahip olmuşsanız
– Özellikle araç kullanırken dikkatsizlikten kaynaklanan tehlikeler atlatıyorsanız
– Başladığınız işi hiçbir şekilde tamamlayamıyorsanız
– İş ya da eğitim hayatınızda görevlerinizi yerine getirmek için istek duymuyorsanız

Siz de dikkat ve odaklanma problemi olan bir birey olabilirsiniz. Unutmayın ki toplumumuzda her iki kişiden birisi farkında olmadan dikkat problemi çekmektedir, eğer bu belirtilerden size uyduğunu düşündüğünüz var ise olası nedenleri araştırmalı, gerekirse uzman yardıma başvurmalısınız, çünkü bu davranış bozukluğu başladığı gibi tedavi edilmez ise zamanla karakter biçimini alacak ve kişiyi negatif olarak etkileyecektir.

Bir önceki yazımız olan Yüz Serumunda Bilmeniz Gerekenler başlıklı makalemizde cilt için serum yaptırmak, yüz serumu faydaları nelerdir ve yüz serumu nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 1.347 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>