Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Depresyon Bedene Zararlı

headache

Bilim adamlarının yaptığı araştırmada , ağır depresyona giren kişilerin bedenen   daha yaşlı göründüğünü ortaya koydu.

Amerikalı bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre , depresyonun hücrelerdeki yaşlanma sürecini hızlandırdığını gösterdi. Sonuçları Molecular Psychiatry dergisinde yayınlanan araştırma çerçevesinde, 2 bin  kişinin incelendiği belirtildi.Katılımcıların üçte birinden fazlasının depresyonda olduğu, üçte birinin geçmişte majör depresyona girdiği ve geri kalanın hiç depresyon yaşamadığı kaydedildi.

Deneklerden alınan kan örnekleri, hücrelerinde yaşlanma belirtilerinin tespiti için incelendi ve depresyonda olan ya da geçmişte depresyona girmiş kişilerin telomerlerinin, hiç depresyona girmeyenlere oranla çok daha kısa olduğu görüldü.

Ayrıca Depresyon Kanseri Tetikliyor

Bilim insanları bunun yanı sıra çok ağır ve kronik depresyona giren deneklerin en kısa telomerlere sahip olduğunun tespit edildiğini açıkladı. Telomerlerin, hücreler bölündükçe gittikçe kısaldığı biliniyor. Telomerlerin uzunluğunun ölçülmesi, hücresel yaşlanmayı değerlendirmenin bir yolu olarak kabul ediliyor.Majör depresyonun, kanser, diyabet, obezite ve kalp hastalığı gibi rahatsızlıklara yakalanma olasılığını artırdığı biliniyor.Aynı zamanda Depresyon’un parkinson ve buna benzer diğer hastalıklara da yol açtığı söyleniyor.

Bir önceki yazımız olan Nar'ın meyvesinden kabuğuna faydaları başlıklı makalemizde kanser tedavisi, nar ve nar neye iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

, , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 797 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>