Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Danıştay Yönetmeliği Durdurdu!

danıştay kararı                   Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla başlayan kriz hız kesmeden devam ederken, yargı ve hükümet adeta tamamen karşı karşıya gelmiş durumda.Öncelikle dün HSYK’nın yaptığı açıklama ile, hükümetin değiştirdiği Kollu Kuvvet yönetmeliğinin tamamen anayasa ve kanunlara aykırı olduğu yönündeki söylemlerine, hükümet Bekir Bozdağ aracılığıyla cevap vermişti.Bekir Bozdağ HSYK’nın böyle bir açıklama yapma yetkisinin bulunmadığını belirtirken, bunun yargı süreci devam eden bir konuya direk olarak müdehale anlamını taşıdığını belirtmişti. Bozdağ bunun danıştayda görüşülmekte olan yönetmelik hakkındaki davada, danıştaya direk tavsiye ve telkin anlamı taşıdığını, bu yüzden de bu eylemin anayasaya aykırı olduğunu savunmuştu.

Gün boyu bu açıklamalar konuşulurken, Danıştay Kollu Kuvvet Yasası hakkındaki kararını az önce açıkladı. Danıştay Hükümet tarafından değiştirilen Kollu Kuvvet yönetmeliğinin anayasaya aykırı olduğuna ve yönetmeliğin iptaline karar verirken, şimdi gözler tamamen hükümet cephesine çevrilmiş bulunmakta.Hükümetin açıklama yapmadan önce Danıştay’ın gerekçeli kararı açıklamasını bekleyeceği yorumları yapılıyor.

Dün Cumhuriyet Savcısının bu konuda yaptığı veryansın son olacağa benziyor. Danıştay’ın aldığı bu kararla ile artık polisler yeniden eskisi gibi savcıya tam bağlı olacaklar.Polisler savcı tarafından gizlilik kararı alınan soruşturmaları amirlerine bildiremeyecek ve böylece gizliliğin delinmesi tehlikesi ortadan kalkacak.

Bir önceki yazımız olan Benim Hala Umudum Var 25. Bölüm Özeti başlıklı makalemizde 25. bölüm izle, 26. bölüm ve benim hala hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 820 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>