Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Coğrafi Bilgiler

Dünyanın En Derin Yapay Deliği

Sovyet rusyasının bilimsel bir araştırması için 1970 yılında başlayıp, 1989 yılına kadar kazmaya devam ettikeri Dünyanın en derin deliği olarak bilinen ”Kola Superdeep Borehole” dir. Kola bölgesinde yeni keşifler bulmak umudu ile 12.261 metre kazılan deliğin sıcaklığının tahmin edilenden fazla olması ve bu sıcaklıktan dolayı beklenen keşiflerin bulunmaması üzerine çalışmalara son verilmiştir.

Dünyanın En Derin Yapay Deliği

Gök Gürültüsü

Gök gürültüsü şimşek çakması sonucunda oluşarak çevresindeki havanın ısınarak genişlemesi ve bunun sonucunda gök gürültüsü olarak duyulan bir sıkışma dalgasının oluşmasına yol açar. Şimşeğin belirli bir yerden uzaklığı onun görüldüğü an ile çaktığı bölge arasındaki geçen sürenin uzaklığının bulunması ile ölçülür. Bu sürenin her üç saniyesinin 1 km’ye karşılık geldiği kabul edilir. 24 km’den daha uzaktaki yıldırımların gürültüsü daha ender olarak duyulur.

gok_gurultusu

Bir önceki yazımız olan Manisa Soma Maden Faciasında 299 hayat söndü. Fransa ise bu konu ile dalga geçti başlıklı makalemizde Fransa soma ile dalga geçti, Maden faciasında ölü sayısı ve manisa hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 1.149 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>