Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Cimbom Stadsız Kalabilir!

galatasaray tt arena          Galatasaray Kulübü ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) arasında Mecidiyeköy’deki Ali Samiyen Stadına karşılık inşa edilen Türk Telekom Arena Stadyumu’nun devri ve kullanım kuralları konusunda imza altına alınan anlaşmada, dönemin GSGM Genel Müdürü olarak imzası mevcut olan Yunus Akgül, bir yayın kuruluşuna mevzuyla ilgili mühim açıklamalarda bulundu.

Sarı kırmızılı kulübün Çarşamba günkü divan kurulu toplantısında söylediği, “Biz stadın üstünü kapatmaya mecbur değiliz” sözüyle yeni bir tartışmanın fitilini ateşleyen Galatasaray yöneticisi Sedat Doğan’a cevap veren Akgül, şunları söyledi:

“Stadın çatısını biz bitirecektik fakat Galatasaraylı yöneticiler ‘Biz yaparız’ dediler”

“Biz stadı inşa ettik Galatasaray kulübüne teslim ettik. Stadın her şeyi tamamlanmış, bir tek çatısının kapatılması işlemi kalmıştı. Galatasaray kulübü o dönem seçimli kongreye gidiyordu. Bize, stadı bir an önce teslim almayı arzuladıklarını belirtip, stadın üstünün kapanması yükümlülüğünü kulüp olarak kendilerinin yapabileceklerini bildirdiler. Biz de bunun üzerine bir sözleşme yaptık ve imzaladık. Sözleşmeye göre Galatasaray’ın, stadı teslim aldıktan itibaren 24 ay içerisinde stadın üzerine çatı yaptırması gerekmekteydi. Çatı ile ilgili bütün sistem ise zaten proje olarak tamamdı. Sadece bir konstrüksiyon yapılacaktı, onun da maliyeti 4-5 milyon dolar civarlarında seyretmekteydi. Galatasaray kulübü bununla beraber, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne yılda 1 milyon lira da kira bedeli ödeyecekti. Protokolde Galatasaray’ın yükümlülükleri bunlardı. Ben altına imza attığım sözleşmeyi çok iyi biliyorum.

“Türk Telekom Arena Stadyumu, devletimizin Prestij tesislerindendir.”

Biz devletin yetkili noktaları olarak, ihtiyaca göre ve prestije yönelik olmak üzere iki türlü spor tesisi yapmaktayız. Mesela Anadolu Bölgesinde, 3. Futbol Ligi’nde takımı olan her şehire bir stat yapmaktayız. Bunlar duyulan ihtiyaçların karşılanması amacıyla yapılan tesislerdir. İstanbul’da bir stad ya da farklı bir spor tesisi yapıyorsak, işye yapılan o tesis prestij tesisidir. Türk Telekom Arena sadece Galatasaray kulübünün değil, milli takımımızın da kullanabileceği, bunun yanı sıra konser ve kongre gibi her türlü etkinliğin yapılabileceği deyim yerindeyse çok amaçlı bir tesistir. Aynen Sinan Erdem Spor Salonu’nun da olduğu gibi.

“Juventus maçında stadın üzeri kapalı olsaydı dünyaya şov yapar, prestij arttırırdık”

Şampiyonlar liginde oynanan Juventus  maçında kar yağışı başladığı zaman stadın çatısı kapatılabilseydi dünyaya yönelik büyük bir gösteri yapmış olup, önemli bir prestij elde edecektik. Fakat bu şekilde ne oldu.Maçın iptaliyle dahi dalga geçiyorlar, hatta bazıları inanamayıp sabotaj söylentilerinde bile bulunuyorlar.


“Ali Sami Yen’in Mecidiyeköy’deki arazisi Galatasaray’ın malı değil, devletindi”

Ali Sami Yen Stadı’nın Mecidiyeköy’deki arsası da Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nündür, yani devletindir. Galatasaray kulübü sanki tapulu arazileriymiş gibi konuşuyor. Galatasaray kulübünün sözleşmesi zaten bitmek üzereydi. Kaldı ki, orada da Galatasaray yükümlülüklerini yerine getirmedi. Stadın kuvvetlendirilmesi gerekliydi. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden bir heyetin ‘stat yıkılmalı’ şeklinde raporu vardı. Ben orada her maç oynanırken diken üstündeydim; stat çökecek mi diye.”

 

Yunus Akgül özetle bunlara değinirken, bu konuşmaların önümüzdeki günlerde daha çok tartışmalara sebep olacağı aşikar.Şimdi gözler Galatasaray cephesinin bu konuyla ilgili vereceği cevap ya da cevaplara çevrilmiş durumda.

Bir önceki yazımız olan Cimbom'dan Bursa Harekatı başlıklı makalemizde bursaspor, cimbom ve galatasaray hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 1.567 views kez görüntülendi.

Sohbet

One thought on “Cimbom Stadsız Kalabilir!

  • ALperen diyor ki:

    Galatasay yönetimi bana göre haksız zamanında yükümlülüklerini yerine getirmemiş O kadar Transfer Paraları Veriliyor Futbolcuya Oynatmadan
    Kaldıki Stadın Çatısını Juventus maçından evvel yapdırabilirdi
    Herşeyi Devletten beklememelidirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>