Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Cilt Kuruluğunun Kırışıklıklar Üzerindeki Etkisi

Cilt Neden Kırışır ? ve Kırışıklığa Etkisi Nelerdir ?

kuruluk-ve-kirisiklik

Cilt kırışıklığı, Cilt kuruluğu, Cilt kuruluğunun kırışıklığa etkisi

Cildinizin nem ve yağ dengesini koruyarak yüzünüzdeki akne ve sivilceleri yok edebilir hatta ileriki yıllarda oluşacak olan kırışıklıklarınızı dahi önleyebilirsiniz. Bilindiği gibi yüzümüz sürekli dış ortam ile temas halinde, dış ortamdan gelecek olan zararlı ışın ve maddelere her daim açık durumdadır. Bu gibi durumlarda yapabilecek olduğunuz en iyi şey cildinizi güneş kremleri ile UV ışınlarından korumak, eğer yağlı bir cildiniz var ise günde en az iki kere cilt temizleyici kullanmak ya da kuru bir cildiniz var ise nemlendirici krem kullanmaktır.
Öncelikle cildinize zarar veren durumun ne olduğunu ortaya çıkarttığınızda zaten tedavi uygulamaları da kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Örnek olarak, yaşlılığa bağlı kırışıklar cilt altındaki destekleyici dokunun azalıp, ciddi oranda nem kaybına uğraması ile başlıyor, eğer orta yaşın üzerinde iseniz yaşlılığınızda kırışıklıklarınızın artmaması için düzenli olarak nemlendirici kullanmanız tavsiye edilir.

Ayrıca sigara kullanımı ve aşırı kilo gibi durumlar ana damarların olmasa bile kılcal damarların tıkanmasına yol açar, cildimizin %95’den fazla bir oranda kılcak damarlar ile beslendiğini de düşünürsek, bunun cildimize ne çeşit etkileri olacağını da anlayabiliriz. Öncelikle kansız yani solgun görünüm, dış etkenlere karşı aşırı hassasiyet, alerji, akne, sivilce ve belki de en kötüsü çok erken yaşlarda başlayan kırışma.

Unutmayın ki günde en az iki litre su tüketmeniz vücudunuzun her organı için faydalı olduğu gibi, cilt sağlığınız açısından da son derece önemlidir.

 

Bir önceki yazımız olan Cilde İyi Gelen Uygulamalar başlıklı makalemizde akne, bakım ve cilt hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , , , , , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 762 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>