Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Cilt Kırışıklıklarının Oluşma Sebepleri

kırışık4

Cilt kırışıklıkları orta yaşın üzerinde az da olsa belli oranlarda görünen bir cilt yaşlanma problemidir. Fakat yanlış beslenme, çeşitli gıda yetersizlikleri ya da sigara gibi dış faktörler bu yaşlanma problemlerinizi çok daha erken yaşlara çekecektir.

İşte kırışıklıklara neden olan başlıca nedenler :

  • Sigara diğer tüm organlarınıza olduğu gibi cildinize de çok ciddi zararlar verir. Cildiniz derinizin hemen altındaki kılcal damarlardan beslenir ve ortalama bir sigara içicisinin deri altındaki kılcal damarlarının %70’i tıkalıdır.  Bu nedenle de cildiniz yediğiniz yiyeceklerden ve içtiğiniz sudan gerekli maddelerin büyük çoğunluğuna ulaşamaz.
  • Bölgesel kırışıklıkların bir nedeni de aşırı mimik kullanımıdır. Dudaklarınızı kasmanız ağzınızın iki yanında, kaşlarınızı çatmanız da iki kaş aranızda ciddi kırışıklıklara neden olacaktır.
  • Cildinizdeki düşük nem oranı kırışıklığın başlıca sebebi sayılabilir.  Cildiniz zaten kuru cilt tipinde ise özellikle mevsim değişikliklerinde yoğun nem azalması yaşayacaktır. Sıvı yönünden son derece yoksun olan cildinizde çatlaklar oluşacak,  diğer etkenlere ve yaşlılığa bağlı olarak da hızla artacak ve derinleşecektir. Kuru cilde karşı alabilecek olduğunuz en iyi önlem, cilt tipinizi erken belirlemektir ve her gün iki kere cildinize uygun nemlendirici ya da temizleyici kullanmaktır.
  • Yukarıda bahsedilenler ileriki yaşlarda oluşacak olan kırışıklıklarınızı daha erken yaşlara çeken etkenlerdir, maalesef yaşlılıkta kırışıklığı tamamen önleyemez, sadece erken alınan önlemler ile yavaşlatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızın uzamasını hızlandırmanın yolları başlıklı makalemizde saç bakımı nasıl yapılmalı, saçlara iyi gelen besinler ve saçlara zarar veren etkenler hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 713 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>