Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Cilde Zarar Veren Kremler

Cildinize hiçbir etkisi olmayan çeşitli anti-aging kremleri.

yuz-kizarikligi

Yaşlanma süreci ile sonsuza dek savaşamayacağımızı anlamış bulunuyoruz, fakat bu bizi denemekten de alıkoymuyor.

Şanslıyız ki cildimizi sıkılaştırmak, daha genç bir görünüm vermek için bir çok firma tarafından üretilmiş çeşitli anti – aging kremler vardır. Fakat sorun şu ki tüm bu ürünlerden kaç tanesi gerçekten cilt sağlığımız için üretildi ? Bu ürünlerin üretiminde ticari kaygıların yeri ne kadardır ?

 

Bir çok plastik cerrahi uzmanlarına göre yaşlılık belirtilerini yok etme amacıyla ortaya çıktığı söylenen bu ürünler tarafsız kurumların testlerinden geçememekte ve bu ürünlerin sadece küçük bir kısmı iddialarını yerine getirmektedir.

 

Dermotolojik araştırmalara göre sadece retin-a ve alfa hidroksit asitler cilt yaşlanma sürecini yavaşlatabiliyor ve hatta durdurabiliyor, fakat maalesef hiçbir ürün sizi 20 yıl hatta 10 yıl gençleştirecek kadar mucize değil.

“ Mucize ” Tedavi !

Birden bire, ünlü yüzlerle, sihirli özelliklere sahip olduğu söylenen ürünlere ne kadar temkinli yaklaşırsanız o kadar iyi edersiniz.

 

E vitamini ve Hindistan Cevizi Yağı

Krem içeriğinde etken madde olarak e – vitamini ve Hindistan cevizi yağı bulundurduğunu söyleyen firmaların ürünleri harika birer nemlendiricidir fakat kesinlikle zamanı geriye alacak kadar mucize değil, bu ürünler hakkında bilmeniz gereken şey cilt kuruluğuna karşı faydalı oldukları yönünde olmalıdır.

 

Kök Hücre Tedavisi

Günümüzde yetkili – yetkisiz birçok kişinin dilinden düşmeyen bu sözde tedavi türü ABD kliniklerine göre bu yöntem daha emekleme aşamasındadır ve doğruluğunu tam olarak kanıtlayamamıştır.

 

Dolgu

 

Günümüzde yüz binlerce kişi cildini gençleştirdiği gerekçesiyle yüzüne Kolajen ya da Hyaluronik asit dolgusu yaptırmaktadır. Kollajen yüz kremleri ya da dolgu maddeleri cilt üzerinde sadece belli bir süre için geçici etki bırakır. Sınırsız maliyetler ile reklamları yapılan bu ürünler, belirtilenin aksine cilt kırışıklıklarınızı yok etmez, sadece belli bir süre için üzerini örter.

 

Pahalı ve Markalaşmış Ürünler

 

La Prairie ya da Creme De La Mer gibi oldukça pahalı olan kremler son derece kaliteli ve etkili nemlendiricilerdir. Hatta içerik olarak retin-a ve alfa hidroksit asit bulunduruyor ise ince kırışıklıklarınızı dahi örtebilir. Fakat asla sizin için zamanı geriye saramaz

Bir önceki yazımız olan Baş Ağrısı ve Tedavi Yöntemleri başlıklı makalemizde baş aağrısı nedenleri, baş ağrısı ve baş ağrısı problemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 674 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>