Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Cilde İyi Gelen Uygulamalar

Farklı cilt tiplerinize göre bakım uygulamaları

cilt-bakim

cilt, bakım, cilt için uygulamalar, cilde iyi gelen uygulamar

Ciltlerinizin normal, kuru ya da yağlı gibi çeşitlerine göre uygulanabilecek olan tedavi ve bakım yöntemleri de farklılık göstermektedir.

Normal Cilt Özellikleri ve Bakımı
Diğer cilt türlerine nazaran en çok tercih edilen ve en sağlıklı tür budur. Nem, asit ve yağ oranı dengede, birbiriyle son derece uyumludur. Görünüm olarak yağ ve kuruluk bakımından dengede, pürüzsüz, akne ve sivilcelerden son derece uzaktır. Gençlikte ve orta yaşlarda iyi bakılmadığı taktirde yaşlılıkta kuruluk problemi gösterir.
Ayrıca ihtiyaç duyduğu bakım da diğer cilt tiplerinden çok daha kolaydır. Tek ihtiyacı sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere temizlenmesidir. Tabi ki kışın oluşacak kuruluk problemlerinden korumanız ve güneş kremi kullanmanız da son derece önemlidir.

Kuru Cilt Özellikleri ve Bakımı

Kuru cilt, deriyi besleme ve yağlama görevi olan yağ bezelerinin doğru ve yeterince çalışmamasından kaynaklanmaktadır. Kuru ciltler de normal ciltlere benzer özellikler göstermektedir, yani sivilce ve akne gibi problemler görülmez. Fakat çok erken yaşlarda dahi kırışmalar başlar, bu nedenle günde iki kere temizlemenin ardından nemlendirici ve besleyici özelliğe sahip, yağlı kremler uygulanmalıdır.

 

Yağlı Cilt Özellikleri ve Bakımı

Diğer iki cilt türünün aksine yağlı cilt son derece parlak, yağlı, sivilceli ve aknelidir. Bu deri altındaki yağ bezelerinin normalden fazla olarak yağ salgılamasından kaynaklanır. Ergenlik döneminde, hormonal bozukluklarda bu beze aşırı olarak çalışabilir. İhtiyaç oldukça, günde en az iki kere olmak üzere temizlenmelidir.

Bir önceki yazımız olan Tavuk Suyu Çorbası Tarifi ve Yapılışı başlıklı makalemizde çeitleri, çorba ve nasıl hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , , , , , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 742 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>