Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Çelikten Kabinede Değişiklik Sinyali!

hüseyin çelik açıklamalar                 Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, parti ve hükümet sözcüsü Sayın Hüseyin Çelik, bir tv kanalında katıldığı programda gündeme dair konuşurken, yolsuzluk operasyonu ile ilgili de merak edilenleri cevapladı.İddiaların sistemli bir saldırı halini aldığını savunan Çelik, “Bakanlarımızın koltuk sevdası olsaydı daha ilk günden istifalarını vermezlerdi.Bakanlarımızın da bizim de alnımız ak ve açıktır” dedi.

Hüseyin Çelik, yolsuzluk operasyonlarının patlak verdiği ve çocuklarının göz altına alındığı gün bakanların istifalarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a takdim ettiklerini belirtti.

17 Aralık sabahı başlatılan ve bakan çocuklarıyla birlikte birçok işadamının ve yetkili memurların da gözaltına alındığı yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla alakalı konuşan Çelik “Bayraktar bana dedi ki ben oğlumun neler yapıp neler yapmadığını bildiğimden vicdanen sonuna kadar rahatım. Diğer Bakanımız Egemen Bağış çıktı Meclis kürsüsünde alnımız ak başımız dik diye konuşma yaptı. Öteki bakanlar da yarın çıkar gerekli olan açıklamaları layıkiyle yaparlar” ifadelerini kullandı.

BAKANLAR KABİNEDEN ALINACAK MI?

“Başbakan Erdoğan bu bakanları kabineden çıkartır mı?” sorusuna Çelik “Bunu bana değil Sayın Başbakan’ımıza sorun.Nihayetinde bunun kararını verecek kişi kendisidir” dedi. Başbakan Erdoğan’ın şu anda süreci dikkatli bir şekilde izlediğini de sözlerine ekleyen Çelik “Başbakan’ımızın ve karar vereceğini kendisinden başka kimse tahmin edemez” dedi.

“İSTİFALARINI TAKDİM ETTİLER”

Bakanların istifa dilekçelerini Başbakan Tayyip Erdoğan’a takdim ettikleri yönünde çıkan haberlere de cevap veren Çelik “4 bakan arkadaşımız ‘kamuoyunda bizimle ilgili böyle bir algı oluşturulmak istendi, biz sizin istediğiniz her an makamımızı bırakmaya hazırız’ dedi. Bakanlar istifalarını zaten sunuyorlardı ama Başbakan’ımız bunu şimdilik istemedi. Buna bizzat ben kendim şahit oldum” şeklinde konuştu.

TANIDIĞIM HOCAEFENDİ BEDDUA DEĞİL DUA EDERDİ

Benim bugüne kadar bildiğim Hocaefendi hep şefkati hep duayı kendisine ilke edinmiştir. Ben onun beddua ettiğine ilk defa tanık oldum. Hepimiz memleketin zararı için hareket edenlere, gayret gösterenlere beddua etmeliyiz. Bu şekilde bir beddua varsa buna hepimizin katılması lazım ben bunu üzerime asla almam şahsen…

ÇIKTIĞIN KAPIYI KIRMAYACAKSIN Kİ, DÖNMEN GEREKTİĞİNDE GİREBİLESİN

Kendi şahsi çıkarlarını Cemaat’in menfaati haline getirenlerle Cemaat’in mücadele etmesi gerek. Biz onların da iktidarıyız. Eğer Cemaat’in bir rahatsızlığı varsa gelip bize iletecekler tabii. Ama kurnaz geçinen menfaatçi çakallara olanak vermemek gerek. Belki Başbakan Erdoğan görüşmedi ama Bülent Arınç Hoca’yla yüz yüze de görüştü. Bir söz vardır, çıktığın kapıyı sert vurma, belki geri dönmen gerekir.

Her cemaat içinde haddini aşanlar olduğu gibi bu cemaatte de haddini aşan kişilerin olduğu görünmektedir. Bu insanları öncelikle aralarından ayıklamak ve ayırmak da cemaatin kendi görevidir. Bizim cemaate saf samimi duygularla, imanlarının gereği olarak gönülden bağlı olan insanlarla bizim problemimiz asla olamaz.

Bir önceki yazımız olan Yetenek Sizsiniz'e damga vuran performans başlıklı makalemizde aşık veysel, Cengiz Göğebakan ve gösteri hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 1.029 views kez görüntülendi.

Sohbet

One thought on “Çelikten Kabinede Değişiklik Sinyali!

  • ali uzun diyor ki:

    haliylede istifa edeceklerdı ama ılk gunden ıstıfaları verdılerse neden kabul edılmedıki? haca efendıye gelince rüzgar eken fırtına bıçer yakında onuda bırılıerı beduuayla yolcularr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>