Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Bugün Dünyanın rengi kömür karası

ManisaSoma1

3 gün önce manisa soma ‘da bulunan özel bir maden ocağında yaşanan patlamada yüzlerce kişi hayatını kaybetti. Arama ve kurtarma çalışmaları hala devam ediyor ve yangın tamamen söndürülmüş değil. Trajik ölüm hikayeleri gün geçtikce karşımıza çıkıyor ve yürekleri dağlıyor. Manisa Soma’daki maden ocağında çıkan yangında 285 kişi hayatını yitirdi. Sayının artmasından endişe ediliyor.

O elim kazanın  meydana geldiği maden ocağının yapısı.

SomaBugün acının rengi kömür karası. Tüm dünya bu acı olaya ağlıyor ve yardımlarını esirgemeyeceklerinin mesajını veriyor.  Acı aynı göz yaşının rengi aynı.

Soma1

Türkiye tarihinin en büyük maden ocağı faciasına tanık oluyor. 1941 yılından beri maden ocağı kazalarında 3500 den fazla kişi hayatını kaybetti. Bazı il ve ilçelerde manisanın soma ilçesinde yaşanan bu acı olayı protesto etmek için insanlar akın akın sokaklara döküldü. Kimi oturma eylemi yapıyor kimi ise yatarak protesto ediyor. Facianın ardından bir çok camide ölenler için selalar ve mevlidler okunuyor. Sendikaların aldığı ortak karar neticesinde 1 günlük iş bırakacakları belirtiliyor.

Manisa Soma Maden Ocağında hayatını yitirenlere Allah’tan rahmet ailelerine ve tüm türkiye halkına baş sağlığı dileriz.

Manisa1

TürkiyeYasta

Manisa3

Manisa

Bir önceki yazımız olan Manisa Soma Yas Kokuyor başlıklı makalemizde manisa soma, manisa soma maden işçileri ve manisa soma yas kokuyor hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 1.866 views kez görüntülendi.

Sohbet

One thought on “Bugün Dünyanın rengi kömür karası

  • Nehir_ diyor ki:

    Lcia canım ellerine, o düşünceli tertemiz yüreğine sağlık.. İçler acısı, içimden o kadar çok şey saymak geliyor ki, o kadar şey haykırmak geliyor ki ama nafile.. iş işten geçtikten, bu kadar kayıp verdikten sonra haykırsak, saysak ne çare… ALLAHım kimseyi sevdiklerinin acısıyla sınamasın.. Şehit olan kardeşlerimize de ALLAH rahmet eylesin ve ailelerine sabır versin… bazen elimizden hiç birşey gelmez diye düşünürüz ama onlar için yapabileceğimiz en güzel şey dua dır, bazı anlar vardır susup dua ya sığınmak lazım, işte bu an o an…. sevgiyle ve sağlıcakla kal canım….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>