Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Bedelli Askerliği Bakan Yılmaz Açıkladı!

bedelli askerlik                  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, son günlerde özellikle Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un 25 yaşından üzeri olanlara Bedelli askerliğe yönelik sözleriyle yeniden gündeme gelen bedelli askerlik tartışmasına son noktayı koydu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yılmaz, Bakanlık olarak çalışma masalarında bedelli askerlikle alakalı bir konu olmadığını ve bunun şu an için kesinlikle olmayacağını belirtti.

Bakan Yılmaz ayrıca sözlerine devam ederken bu konuları çok fazla dillendirmemek gerektiğini de belirtirken, kısa dönem askerlik süresinin düşmesi gibi bir durumun da olmadığını belirtti.

Bakan Yılmaz 500-600 bin arası bir bakaya ve yoklama kaçağı olduğuna değinerek, bunların en büyük gerekçesinin de çıkan dedikodular üzerine ha bedelli geldi ha gelecek beklentilerine girmesi olduğunu söyledi. Bu yüzden bu konuların basında ve mecliste sürekli dile getirilmesinin zararlı olduğuna değinen İsmet Yılmaz, Bakanlıkça açıklanmayan hiçbir açıklamanın direk dillendirilmemesini rica etti.

Son sözü elbetteki siyasi otorite söyler diyen Bakan Yılmaz ama bunun bir de uzman otoritesi olduğunu ve bunun da Genel Kurmay olduğunu, bu yüzden de bu konularda son görüşü belirtecek olanın Genel Kurmay olduğunu belirtti.

Bir önceki yazımız olan ABD Çin Gerilimi Tırmanıyor Mu? başlıklı makalemizde abd bombardıman uçağı, abd çin gerilimi ve abd çine meydan okudu hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 1.394 views kez görüntülendi.

Sohbet

One thought on “Bedelli Askerliği Bakan Yılmaz Açıkladı!

  • Gokhan Gokhan diyor ki:

    Bence bedelli askerlik haksizliktir, paran varsa krallar gibi 28 gun takilirsin teskereni alirsin, paran yoksa dogunun en ucra koselerinde soguktan donarsin 12 askerlik yaparsin zihniyeti cok yanlis. Bedelli askerligin olmamasi cok dogru bir karar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>