Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Bayraktar’dan İsyan Bayrağı!

bayraktar istifa açıklaması                  Beklenen oldu, yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda ismi karışan Bakanlar tek tek görevlerinden istifa ettiler.Çoğu istifa sırasında küçük ve prosedür gereği açıklamalar yaparken bir istifa vardı ki gündeme adeta bomba gibi düştü. Soruşturmada önce oğlu alınan ve ardından serbest bırakılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, sadece bakanlıktan değil milletvekilliğinden de istifa etti.Üstelik zehir zemberek açıklamalar yaptığı bir basın toplantısı ile. Erdoğan Bayraktar kendisine baskı ile Bakanlık’tan istifa ettirelemeyeceğini, bu yüzden kendi isteğiyle sadece Bakanlıktan değil millet vekilliğinden de istifa ettiğini duyururak, asıl istifa etmesi gereken kişinin milletin ve devletin hayrı için Başbakan Erdoğan olduğunu belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa etti. Bayraktar bir yayın kuruluşunda  yaptığı açıklamada ‘Başbakan’ın kendisinin asıl istifa etmesi gerekir’ dedi.

Erdoğan Bayraktar, milletvekilliği ve bakanlıktan istifa ettiğini açıkladı.

Erdoğan Bayraktar şu ifadeleri kullandı:

”Ben müsaadenizle basın açıklaması şeklinde çok kısa ifadelerde bulunmak istiyorum.

17 Aralık tarihinde yapılan operasyon dosyasında şahsımı rencide edecek veya izah edemeyeceğim hiçbir husus yok. Ancak Sayın Başbakan’ın istediği Bakanla çalışmak veya istediği bakanı görevden almak en tabi hakkıdır ve yetkisidir.

Fakat ‘rüşvet  ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyonu yayınlayınız’ şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmem kesinlikle mümkün değildir.

Etmiyorum çünkü, soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının önemli ve büyük bir bölümü Sayın Başbakan’ın onayıyla yapıldı.Kafamıza göre bir işlem yapmadık.

Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için sayın Başbakan’ın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletime saygılar sunuyorum.”

OĞLU İFADEDEN SONRA SALINMIŞTI

Eski Bakan Erdoğan Bayraktar’ın oğlu da yolsuzluk ve rüşvet operasyonu dahilinde gözaltına alınmış, ifadesi alındıktan sonra da serbest bırakılmıştı.

Abdullah Oğuz Bayraktar, serbest bırakıldıktan sonra yaptığı ilk açıklamada hakkındaki suçlamaları net bir dille reddedip masum olduğunu savunmuştu.

ERDOĞAN BAYRAKTAR: BENİM OĞLUM TEMİZ

Erdoğan Bayraktar da yaptığı bütün açıklamalarda oğlunun temiz olduğuna sonuna kadar inandığını belirtmişti.

İlk Tepki Şamil Tayyar’dan

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın bakanlık görevinden ve milletvekilliğinden istifa ederken yaptığı ve “Başbakan da istifa etmelidir” şeklindeki demecine AK Parti kanadından ilk tepki, Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’dan geldi.

Tayyar, sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Bayraktarlık; koltuk gidince bayrak açarak değil önüne evrak geldiğinde bayrak kaldırarak olur” ifadesini kullandı.

Ak Parti’nin diğer vekilleri ilk etapta şimdilik sessizliklerini korurken, hükümete yakınlığıyla bilinen yazarlardan da tepkiler gelmeye başladı.

Bir önceki yazımız olan Adnan Şenses Vefat Etti başlıklı makalemizde 1935, 47 film ve adnan şenses hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 1.025 views kez görüntülendi.

Sohbet

One thought on “Bayraktar’dan İsyan Bayrağı!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>