Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Basur Neden Olur ve Tedavisi Nedir

Basur Tedavisine Çözümler nelerdir

basur

, Basur Tedavisine Doğal yöntemler nelerdir?

Basur; bir çok insanda görüle bilen bir hastalık türüdür. Basur; Anüs tarafında şişme tuvalet ihtiyacını görürken zorlanma, yanma ve çok şiddetli olursa anüs bölgesin de şişme ve bu şişmeye bağlı olarak kanama meydana gelebilir. Genellikle hareketsiz kalma,Çok fazla hareketsiz bir şekilde oturma, Et ağırlıklı ve baharatlarla beslenme, gebelik belirtileri ve yeteri derecede beslenmeme basura davetiye çıkarmaktadır. Bir başka basura davetiye çıkaran besin ise bol acı yemekler yemek basuru tetikleyenler arasında gösterilmektedir.
Basur tedavisi; Merhem kullanma ve basurun derecesine göre basur ameliyatı bulunmaktadır. Basur ağrılarının şiddetlenmesi ve ilerlemesi beslenmemizle yakından alakalıdır. Buna bağlı olarak düzenli beslenmek ve bol bol sıvı tüketmek gerekmektedir.

Basur Tedavisine Halk Arasında ki Doğal Yöntemler

1. Defne Tohumunu iyice ezerek toz haline geldiğinde sabah akşam birerk kaşık tutarak kanamayı azaltabilirsiniz.
2. 10 Tane Kemer Patlıcanı 10 bardak su ile kaynatıp 5 gün boyunca günde iki defa sabah akşam aç karnına içmek basurunuzu azaltacaktır.
3. Hacamat kullanmak halk arasında başka bir tedavi yöntemidir.
4. Bir demet maydanozu 2-3 litre suyla kaynatın oturabileceğiniz kaba koyun dayanabileceğiniz sıcaklıkta 10 dk kadar oturmanızda yarar vardır.
5.Nar kabuğunu kaynatarak birer gün ara ile günde 1 çay bardağı içebilirsiniz.
6. Sirkeli su ile taharet almak basura iyi gelen yöntemler arasındadır.
7. Tuzlu suyu kaynatıp ılık olduktan sonra 15 dk oturumak

Doğal yöntemler halk arasında olan yöntemlerdir. Basur tedavisinde Doktorunuza başvurmanız sağlığınız açısından önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Saçların dökülmesini Önleyen Doğal Yöntemler başlıklı makalemizde saç dmkümesine iyi gelen doğal besinler, saç dökülmesine iyi gelen doğal şampuanlar ve saç dökülmesine ne iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , , , , , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 854 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>