Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Baş Ağrısı ve Tedavi Yöntemleri

Baş ağrısı problemleri ve çözüm yolları!

bas-agrisi

Baş ağrısı problemleri yediden yetmişe her insanın belli aralıklarla yaşadığı bir tecrübe, bir diğer deyişle hastalıktır. Baş ağrısına neden olabilecek fiziksel ve psikolojik o kadar çok sebep vardır ki, doğru teşhisi koyup, uygun tedavi yollarını izlemek uzman doktorluk bilgisi ve profesyonel bir bakış açısı gerektirmektedir.
Baş ağrısına yol açabilecek fiziksel etkenler saymakla bitmez, başınızda herhangi bir kas ağrısı, göz bozukluğu, beyine giden damarlarda tıkanma, zarlarda ya da kafa tasında zedelenme, beyin sarsıntısı, kronik migren, vücudun dehidrasyona uğraması, diş ya da kulak ağrısı tüm bu nedenlerden sadece bazılarıdır. Öte yandan fiziksel hasarlardan bir diğeri de vücudun başka bir yerinde meydana gelen hasardır. Vücut sahip olduğu geniş sinir ağı sistemiyle belirtileri farklı yerlerden rahatlıkla gösterebilir.

Fiziksel rahatsızlıklar her ne kadar yoğun olarak baş ağrısına sebep olsa da, bu hastalığın en yaygın görülen tipi psikolojik baş ağrılarıdır. Uzun süre uykusuz kalma hali, aşırı iş ve eğitim stresi altında kalma, psikolojik baskı görme bunlardan bazılarıdır. Bu gibi durumlarda uygulayacak olduğunuz en iyi tedavi yöntemi, strese ve dolayısıyla ağrıya sebep açan kökeni ortadan kaldırmanızdır. Bunun ardından spor ya da hafif egzersiz çalışmaları, masaj ve belki de bir fincan kahve baş ağrınızı tamamen geçirecektir. Psikolojik ağrılarınızda en son çare olarak ağrı kesici ilaç tercih etmeniz önerilir.

 

Bir önceki yazımız olan Dökülen Kaşlar ve Bitkisel Çözümler başlıklı makalemizde dökülen kaşlara bitkisel çözümler nelerdir, kaş dökülmesi ve kaş dökülmesi hastalığı hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 630 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>