Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Bakım Görünmek İçin Neler Yapmalıyız

Bakımlı görünmeniz için uygulamanız gereken püf noktalar!

bakimli-gorunmek

Aşağıda listelenen kurallara dikkat ederek çeşitli güzellik salonlarına çok büyük paralar ödemeden de, kutularca krem kullanmadan da  güzelliğinizi yıllar boyunca koruyabilirsiniz.

– Sigaradan uzak durun !  Sigara içeriğinde bulunan yoğun katran, zift ve nikotin gibi maddelerle kılcal kan damarlarınızı her nefeste tıkar, kılcal kan dolaşımınızı durma noktasına getirir. Bilindiği gibi kan vücuda gerekli besini sağlamak ile görevlidir, fakat tıkanan damarlar sebebiyle cildiniz besinsiz kalarak çok daha fazla soluk ve kurşuni görünür. Ayrıca sigara saçların gereksinim duyduğu mineral ve vitaminlerin kandaki taşınmasını engeller ve saç dökülmesine neden olur. Bu ve buna benzer bir çok hastalık sigara kaynaklı olabilmektedir.

– Alkolden mümkün olabildiğince uzak durun. Alkol karaciğerlerinize ciddi zararlar verecek ve karaciğerinizin kanınızdaki toksin maddeyi temizlemesine engel olacaktır. Bu nedenle kanınız vücudunuza temiz değil, kirli kan taşıyacaktır.

– Beslenmenize dikkat edin. Özellikle yaz aylarında ter ile birlikte yoğun sıvı kaybedersiniz, günde en az 2 litre su için ve kaybettiğiniz mineral ve vitaminleri bu meyvelerden geriye kazanın.

– Yaş ve vücudunuza uygun egzersizler yapın. Spor vücut duruşunuzu dikleştirir, kan dolaşımını hızlandırarak cildinize parlaklık ve güzellik katar.

– Zararlı güneş ışınlarından cildinizi koruyun, güneş ışınları sahip olduğu UV etkisi ile cildinizi yaşlandırır, leke ve kırışıklık oluşumuna sebebiyet verir.

 

Bir önceki yazımız olan Dikkat ve Odaklanma Problemleri ve Çözümleri başlıklı makalemizde dikkat ve odaklanma, dikkat ve odaklanma problemi ve dikkati bozan sebepler hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 1.183 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>