Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Bakan Yıldız’dan Rahatlatan Doğalgaz Açıklaması

bakan yıldız doğalgaz açıklaması                 Tüm Avrupa geneliyle birlikte, ülkemizde de kış şartlarının ağır geçmesi ve hava soğukluğunun sürekli artması önceki günlerde devletin Doğalgaz arzının talebi karşılayamayacağı iddialarını da beraberinde getirmişti.Bu iddiaların temelinde de şüphesiz dışa dayalı doğalgaz kullanımımızın, Avrupa’nın da yaşadığı ağır kış şartları sebebiyle kısıtlamaya gidebileceği ihtimali yatmaktaydı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız TBMM Genel Kurulu’nda Bakanlığının bütçe görüşmeleri sırasında hem bu konuya, hem de elektrik kesintileri konusuna değinerek adeta yüreklere su serpti. Bakan Yıldız yaptığı açıklamalarında şu sözlere yer verdi :

“İçinde bulunduğumuz günlerde sadece ülkemiz değil, tüm Avrupa soğuk ve sert bir kış mevsimi görmektedir. Biz de bunun bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün ülkemizde en yaygın ısınma kaynağı doğalgazdır. Doğalgazın yurt dışından sağlanmasında bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Ancak buna rağmen şu günlerde doğalgaza olan talep, doğalgaz arzımızdan daha fazla gerçekleşmektedir.

Bakanlık olarak, bizden kaynaklanmayan bu durumu milletimize ve hane halkına yansıtmamak gayesiyle ince bir şekilde çalışıyor ve önlemlerimizi alıyoruz. Böylece günlük yaklaşık 200 milyon metreküplere çıkan rekor seviyedeki doğalgaz tüketimini problemsiz olarak sağlamış bulunuyoruz. Bugün
itibarıyla vatandaşlarımıza doğalgaz ulaştırılmasında bir sıkıntı yoktur.

Bununla birlikte, olumsuz hava koşullarına bağlı olarak bazı meskenlerde kısa süreli beklenmeyen elektrik kesintileri olabilmektedir.

Geldiğimiz noktada; ülkemize doğudan giren doğalgazın batı bölgelerimize daha sağlıklı ve kaliteli ulaşmasını sağlayacak olan ve ülkemiz doğalgaz arzına katkı verecek olan BOTAŞ Erzincan Doğalgaz Kompresör İstasyonumuzun test aşamasını tamamlayıp, bugün itibarıyla tam olarak aktif olması da bu sürece pozitif fayda sağlayacaktır.”

Bir önceki yazımız olan Askerlerimiz Serbest Bırakıldı! başlıklı makalemizde 4 asker serbest, askerler serbest ve kaymakama teslim edildiler hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 1.063 views kez görüntülendi.

Sohbet

One thought on “Bakan Yıldız’dan Rahatlatan Doğalgaz Açıklaması

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>