Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Askeri Tersanede Feci Kaza!

askeri tersane kaza                 Askeri tersaneden acı haberler gelmeye başladı.İzmir’in Karşıyaka ilçesinde bulunan ve Genel Kurmay’a bağlı tersanede bugün meydana gelen kaza sonucu 10 kişinin şehit düştüğü haberi yüreklere ateş saldı.İzmir’in Karşıyaka ilçesinde bulunan askeri tersanede bakım çalışmaları tamamlandıktan sonra denize geri indirilmek istenen römorkor yan yatarak çalışan personeli altında bıraktı. 10 kişinin hayatını kaybettiği korkunç kaza sırasında 17 kişinin de yaralandığı, yaralılar arasında da durumu ciddi olanların yer aldığı bilgisi edinildi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan bildiride İzmir Tersanesi’nde yaşanan römorkor kazasında 10 personelin şehit olduğu bilgisi açıklandı

İzmir Karşıyaka askeri tersanesinde havuzda bakım ve onarımda olan TCG Değirmendere Römorkörünün havuzda “Dalış” esnasında henüz bilinmeyen bir hatadan dolayı sağ tarafa yan yatmak suretiyle “alabora” olması sonucunda 10 personelimiz hayatını yitirmiş; 17 personelimiz yaralı olarak kurtarılmıştır. Yaralıların sağlık durumları haylice iyi olup hayati anlamda bir tehlikeleri bulunmamaktadır.

Olayla ilgili adli ve idari tahkikata ivedilikle başlanmış bulunulmaktadır.

Acı ve beklenmeyen bu olayda hayatını kaybeden şehit personelimize Allah’tan rahmet, kederli aileleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu olay yerine gelerek çalışmaları bizzat yerinde izledi

Bu arada yan yatan ‘TCG Değirmendere’ römorkörünün bulunduğu bakım havuzunda bir mayın tarama gemisinin daha bulunduğu bilgisi edinildi. ‘A6′ adındaki bu geminin  problemsiz olarak denize indirildiği, ancak daha sonra denge sorunun ortaya çıktığı ve Değirmendere gemisini iki taraftan destekleyen ve ‘takarya’ adı verilen besleme takozlarının önce birinin kırıldığı, geminin hızla önce bu tarafa, ardından diğer takaryanın da kırılmasıyla diğer tarafa çok hızlı yattığı ifade edildi.

6 ASKER HASTANEDE TEDAVİ GÖRÜYOR

Römorkör havuz içinde yan yatarken üzerinde çalışmakta olan tam altı askerin denize atlamak suretiyle hayatlarını kurtardıkları ortaya çıktı. Bu askerlerden 5 tanesi Karşıyaka Devlet Hastanesi’ne, diğeri de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Geminin içinde personel olup olmadığı konusunda dalgıçların inceleme yapacağı ve ondan sonra netlik kazanacağı bilgisi edinildi.

 

Bir önceki yazımız olan Kimse bana dokunsun istemiyorum başlıklı makalemizde 41 yaşında, beykozda evi ve demet akalın hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 658 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>