Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Antalya’da Panikleten Deprem!

antalyada deprem                        Antalya’da bu akşam 17:23 sularında gerçekleşen deprem il genelinde şiddetli bir şekilde hissedilirken, il halkında ciddi bir paniğe yol açtı.Vatandaşlar panikle kendilerini sokaklara atarken, merkez üstünün Antalya Körfezi olduğu belirtilen depremin can kaybına ve/veya mal kaybına yol açmış olabileceği endişesi duyuluyor. Valilik ve Afad ekipleri kriz masası oluştururken, gelen maddi hasar ihbarlarının da olduğu bilgisine ulaşıldı. Depremin şiddetinin 6 olduğu belirtilirken, artçıların da olabileceği uyarısı yapıldı.

Kandilli rasathanesinden yapılan açıklamada depremin merkez üssünün Antalya körfezi olduğu bildirildi.

Kent merkezine 100 kilometre uzaklıkta gerçekleşen sarsıntının, derinliğinin yerin 43 kilometre altında olduğu tespiti yapıldı.

Deprem nedeniyle büyük bir paniğe kapılan Antalya halkı, kendilerini sokağa attılar. AFAD yetkilisi verdiği bilgilerde şu ana kadar kendilerine iletilen bir  can ya da mal kaybı olmadığını söyledi.

ANTALYA VALİSİ Sabahattin ÖZTÜRK: “OLDUKÇA KUVVETLİ HİSSETTİM”

Antalya Valisi Sabahattin Öztürk deprem sonrası yaptığı basın açıklamasında şu konuşmayı gerçekleştirdi: “Ben de çok hissettim. Elimize ulaşan bir hasar bilgisi yok. Makam odada çalışıyordum, çok hissettim. 2. katta bu kadar hissettiysem yüksek apartmanlarda daha çok hissedilmiştir. Uzun sürdü, süre veremiyorum ama uzun sürdü. Antalya 2. derecede deprem bölgesi olarak belirlendi. Ancak eskiden kalma binalarımızın test edilmesi ve hatta gerekirse gözlemden geçirilmesi gerekmekte. Herkesin, her kurumun böyle doğal afedler için üzerine düşen tedbirleri alması gerekmektedir.”

Bir önceki yazımız olan Yıldız'dan Bilal Erdoğan Açıklaması başlıklı makalemizde bakan yıldız, bilal erdoğan ve enerji bakanı hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 1.283 views kez görüntülendi.

Sohbet

2 thoughts on “Antalya’da Panikleten Deprem!

  • ilker karagöz diyor ki:

    ALLAH birdaha böyle birşeyi nasip etmesin kimseye.. Marmara depremini çok yakından hissetmiştim. Oradakilerin paniklerini anlayabiliyorum. Umarım halkı bilinçli bi şekilde yönlendirirler.. Televizyon şovmenleri çıkıpta öyle böyle şöyle diye halkı paniğe sürüklemezler..

  • ALperen diyor ki:

    Rabbim Gelebilecek Tüm Afetlerden Korusun, İnşşallah
    Can ve Mal Kaybı Yokturdur :(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>