Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Alkolün Sağlık Üzerindeki Etkileri

ALKOLÜN SAĞLIMIZI ÜZERİNDE Kİ YERİ VE ÖNEMİ

images

Ciltte bozulmalara. Kalp yetmezli aynı zaman da  komaya sebep olan alkol, vücudumuzun hızla yaşlanmasına sebep oluyor sağlıklı besin öğelerinin eksilmesini de yol açmaktadır.

Alkolün cilt üzerinde ki etkisi; kırışıklıklar, kolejen kaybı, kızarıklık vb. Herşeyde olduğu gibi tüketim miktarı ve sıklığı bu etkilerin gücünü belirlemede ki en öndemli faktördür.  Alkol; hiçbir besin maddesi içermemektedir.Aynı zaman da alkol vücudumuzun almış olduğu yararlı besin maddelerini, oksijenleri de yok etmektedir. Alkol özellikle vücudumuz için son derece önemli olan A vitaminini de negatif yönde etkilemekte hücrelerin yenilenmesini çok ciddi zararlar vermektedir.

A vitamini; vücudumuzun yenilenmesi ve pürüzsüz bir cilde sahip olamamız için vüzcudumuzun olmazsa olmazları arasındadır. Alkol, vücudumuzun almış olduğu A Vitaminini çok ciddi bir şekilde olumsuz etkileyerek oluşan yeni hücreleri öldürerek, kırışık ve yorgun bir cilde sahip olmamıza kapı açmaktadır. Vucüdun en narin yeri bilinmelidir ki  yüz derimizdir diğer bölgelere nazaran daha narin bir yapıya sahip olmaktadır. Alkol kullanan kişilerde zamanla A vitamini eksikliği ile yeni hücrelerin oluşmasına etken olan alkolün de etkisiyle yüz hatlarında kırışmalar ve solgun bir yüze sahip olmalar baş göstermektedir.  Hayatımız boyunca gün içerisin de bir çok zararlı etkenlere maruz kalıyoruz . Bunlar neler olabilir hava kirliliği, zararlı ışınlar, duman ve güneş bunların yanın da bir de alkol eklenince hayatımızın daha da kısalmasına sebep olmakla beraber erken yaşlanmaya da sebep olmaktadır.

ALKOL YÜZÜ PEMBELEŞTİRİR. PEKİ NEDEN?

Alkol;  damarlarımızı genişletici bir yapıya sahiptir. Alkol kullanıldığın da yüze daha da fazla kan gitmesine sebep olur ve yüz kısmında şişmeler, kızarmalar meydana gelir. Aynı zaman da cildin daha da inceldiğini ve burun etrafında ki kılcal damarların farkedile bilir bir boyuta geçtiğini görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan A Milli Takım Berabere Kaldı başlıklı makalemizde Euro 2016 türkiye, türkiye grupta kaçıncı ve türkiye letonya maç özeti hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 691 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>