Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Akne ve Sivilcelere Çok Hızlı Çözümler

siv

Akne, Sivilce tedavileri ve çözümleri

Akne ve sivilceye karşı hızlı çözümler

Cilt bakımınız ne kadar iyi olursa olsun bazen sivilce ve akne oluşumunu engelleyemeyebilirsiniz. Fakat aşağıda listelenen hızlı ve kolay adımları uygulayarak kolaylıkla bu yaygın cilt hastalığından kurtulmanız mümkün.

Sivilce ya da aknenin baş verebilmesi için günde bir kere, maksimum 10 dakika sıcak baskı uygulayın. Herhangi bir tahta kaşığı sadece su ile iyice temizleyin ve ihtiyaç duyulan bölgeye bastırın
İçeriğinde salisilik asit bulunan kremler ile akne ve sivilceleri çok kısa bir sürede yok edebilmeniz mümkün. Sadece kremi temiz bir pamuğa sıkın ve pamuk ile sivilce ya da akne üzerine çok nazikçe bir basınç uygulayın. Eğer akne içerisindeki cerahat çıkmaya hazır ise o zaman çıkacaktır, kesinlikle parmağınızla sıkmayın ya da zorlamayın, aksi taktirde sonradan düzeltilemeyecek yaralara sebebiyet verebilirsiniz.
Eğer yukarıdaki yöntemlerin herhangi birisiyle cerahati dışarıya akıtmadıysanız sivilceye karşı buz tedavisi uygulayın.
Eğer sivilce içerisindeki maddeyi çok acil olarak yok etmek zorundaysanız %1 hidrokortizon içerikli krem kullanabilirsiniz, fakat bu yöntem kesinlikle sürekli olarak değil, sadece özel günlerde, acil çözümler için kullanılmalıdır. Bunun yerine lekeyi gizleyecek salisilik asit içerikli sivilce ve akne gizleme kalemleri de kullanabilirsiniz

Herhangi bir dermatolog sizin için ne yapabilir ?

Eğer akne ya da sivilcelerinizle hala başa çıkamıyorsanız, kesin çözüm için herhangi bir dermatologa başvurmanız gerekebilir. Sizin eczaneden satın alabilecek olduğunuz reçetesiz krem ya da diğer ilaçlar herhangi bir sağlık problemine neden olmamak için çok düşük dozlarda üretilir, fakat doktorunuz kontrollü olarak içeriği çok daha güçlü ilaçlar verecektir.

Eğer akneniz cildinizde ağrıya neden oluyorsa ve rahatsız edici derecede büyükse, doktorunuz kortikosteroid enjeksiyonlar ile yaradaki bakterileri öldürmeyi ve ağrıyı dindirmeyi hedefleyebilir. Bunun yanı sıra lazer ya da ısı tedavileri de günümüzde sıklıkla başvurulan, kolay ve acısız akne yok etme türlerinden biridir.

Eğer cildinizde önceden kalma akne ya da sivilce izleri varsa, doktorunuz büyük bir ihtimalle lazer ile cildinizi soymak isteyebilir, dermabrazyon tedavisi uygulamak isteyebilir ya da cilt dolgu tedavileri ile görünümü iyileştirebilir. Fakat tüm bu işlemler çok küçük noktalarda yapıldığı için tamamen ağrısızdır.

krem

Renk farklılıklarına göre akne tipleri

Akne, sivilce ya da lekenizin ilk olarak rengine göre türünü belirleyerek çok daha kolay bir tedavi uygulamanız mümkün.

Koyu renk: Bu tarz lekeler genellikle çabuk ve kolay iyileşir, fakat pudra gibi bölgesel ton açma ürünleri kullanarak görünümü neredeyse tamamen normale çevirebilirsiniz. Dermatologunuz da böyle bir durumda muhtemelen kapatıcı makyaj önerecek ve lekenin kendiliğinden geçmesini bekleyecektir.
Keloid: Bu tarz sivilce ve akneler normal olanlara göre çok daha büyüktürler ve kurtulmak çok daha zor olabilir, aynı zamanda ağrılıdır ve görüntü olarak da rahatsız edicidir. Keloid sivilceler genellikle dermatologlar tarafından kontrollü bir şekilde patlatılır.

Herkes için iyi bir tavsiyesi

Tamamen ticari amaçlar taşıyan ürünler genellikle ilaçlarından “Mucize tedavi” ya da “Sivilcelerinizden bir gecede kurtulun” gibi cümleler kullanırlar, unutmayın ki tıbbi müdahale olmadıkça kesinlikle lekeden anında kurtulmanın hiçbir yolu yoktur. Genellikle radyo ve izlenmeyen kanallarda reklamları çıkan bu ürünler çok büyük ihtimal sadece paranızı alabilmek için uğraşmakta.

Eğer akne ve sivilcelerinizden kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız kesinlikle en az bir aylık bir tedavi sürecine razı olmak zorundasınız.

Bir önceki yazımız olan İbrahim Tatlıses'den Kayahan'a Mesaj başlıklı makalemizde hastalık, ibrahim tatlıses ve kanser hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , , , , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 1.041 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>