Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Ak Parti’de Yaprak Dökümü!

idris naim şahin istifa etti        Ak Parti’de yaprak dökümü hız kesmiyor. Önce dersaneler tartışmasından sonra partiden istifalarını sert ifadeler kullanarak veren İdris Bal ve Hakan Şükür’den sonra, bugün de bakanlar beklendiği üzere görevlerinden istifa etmişlerdi.Ancak Erdoğan Bayraktar’ın beklenenin aksine sert çıkışı ve bakanlığının yanı sıra millet vekilliğinden de istifa edişi, istifa sonrasındaki sert sözleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Derken Ak Parti’den bir istifa da eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’den geldi.Şahin yaptığı açıklamayla Ak Parti’yi ve hükümeti devletin ve milletin menfaatlerinden uzaklaşmakla suçlarken, istifasında Ak Parti’nin dar bir oligarşik yapı tarafından yönlendirilmesinin de büyük önem taşıdığını belirtti.

İdris Naim Şahin istifa açıklamasında ayrıca hükümetin gerçekleştirmekte olduğu Açılım Sürecini de eleştirerek, bunun belki de farkında olmadan ayrılıkçı zihniyetlerin işini kolaylaştırdığını belirtti.Bu süreç sırasında ülkenin önemli kısmının incitildiğini de belirten Şahin, hükümetin ayrıca oluşturduğu kavgacı ve tartışmacı yönetimle ülke huzuruna da zarar verdiğini sözlerine ekledi.

İdris Naim Şahin istifa açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin bekası ve milletimizin huzuru için bir dönem birlikte ve başarılı görevler yaptığımız, güvenlik (emniyet) teşkilatımızın fedakar ve vefalı personeline yönelik son günlerdeki uygulamalar ile bağımsız yargı ve tarafsız mensupları hakkındaki düzenleme ve değerlendirmeler, akıl, hukuk ve adalet anlayışı ile izah olunamamaktadır.

Tüm bu politika ve uygulamalar, ne yazık ki toplumda hasmane ve ayrıştırıcı duyguları beslemekte, güven duygusunun azalmasına neden olmakta, bazı gözlerde yaşa ve gönüllerde kırgınlıklara, kırılmalara dönüşmektedir.

Her şeye rağmen aziz milletimizin ve devletimizin büyüklüğüne ve geleceğine kalpten inanıyorum. Kuruluşunda kolay ve sevinçli bir kararla üye olduğum partimden zor ve üzüntü veren bir kararla istifa ederek ayrılıyorum.

Kaderde yeniden birlikte çalışma imkanının olabilirliği arzusuyla herkesten helallik istiyor, yüce Allah’ın yardımcımız olması duasıyla partime, saadetler ve başarılar diliyorum.”

Bir önceki yazımız olan Bayraktar'dan İsyan Bayrağı! başlıklı makalemizde bayraktar istifa, bayraktar krizi ve çevre bakanı hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 771 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>