Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Ajda Sanat ve Edebiyat Şövalyesi Oldu

ajda pekkan

Ajda Pekkan’a, Fransa’da, Sanat ve Edebiyat Şövalyesi ünvanı verildi.

Fransa’da Sanat ve Edebiyat Şövalyesi  ünvanına  layık görülen Süper Star Ajda Pekkan’a hediyesini  Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili verdi.Sanatın ve edebiyatın yükselişine destek olan  “Chevalier De L’Ordre Des Arts Et Des Letters” şövalyelik ünvanı bu yıl Ajda Pekkan’a verildi. Beyoğlu’ndaki Fransız Sarayı’nda düzenlenen törene, Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili, Ajda Pekkan,  AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve eşi Beyhan Bağış, organizatör Erkan Özakman, sanatçı Behzat Gerçeker, modacı Atıl Kutoğlu, işadamı Zeynel Abidin Erdem, Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın da bulunduğu iş ve sanat dünyasından birçok isim katıldı. Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili, Sanat ve Edebiyat nişanına layık görülen Ajda Pekkan’ın sanat yaşamını anlattığı konuşmasında “Fransa Cumhuriyeti bu akşam büyük bir sanatçıya, şarkıların önde gelen yorumcusu Ajda Pekkan’a saygılarını sunuyor. Ama Fransa yaklaşık 500 yıldır her iki ülke ve halklarımız arasında köprü görevini üstlenen Frankofon Türk sanatçılar ve entellektüel kuşaklara duyduğu minnettarlığı belirtmek ister. Fransa bu akşam Türk popüler kültürünün en önemli sanatçılarından biri aracılığıyla Türk popüler kültürüne saygılarını sunuyor” dedi. Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili konuşmasının ardından Ajda Pekkan’a Fransa Cumhuriyeti Kültür Bakanı adına Sanat ve Edebiyat Şövalyesi (Chevalier dans l’Ordre National des Arts et des Lettres) ünvanını verdi.

Bir önceki yazımız olan Dizi oyuncusu zengin oldu başlıklı makalemizde öyle bir geçer zaman ki, Wilma Elles ve Wilma Elles türkiyede zengin oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

, , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 815 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>