Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Adnan Şenses Vefat Etti

Geçtiğimiz günlerde tedavisi süren Türk Müziğine çığır aşmış bir isim Olan Adnan Şenses hayatını kaybetti. Adnan Şenses kimdir kısaca tanıtacak olursak ; 1935 Tarihinde Ağustos aynında dünyaya gelmiştir. Bursa da dünyaya geldi. ilk öğretimini Ankara İnönü ilk okulunda sürdürdü. Ankara dan sonra İstanbul da tahsilini sürdüren sanatçı kara gümrük de orta okulunu tamamladı. Bir süre marangozluk ile ilgilenen sanatçı çevresinden gelen ilgi alaka ile sesi üzerine çalışmalar yapmaya başladı. Suzan Yakar Rutkay’dan müzik dersleri alarak kendini geliştirdi. Ankara radyosunda iş imkanı bulan sanatçı tam 16 yıl bu radyoya hizmet etti. Gazinolarda şarkı söyledi ve hayatı boyunca 47 film karesinde yer aldı. Bir çok albüme imza attı. Kısaca Türk müziğine bir efsane olarak adını altın harflerle yazdırdı sanatçı. Son zamanlarında Sezen Aksu’ya şarkılar hediye etti ve Adnan Şenses Bir Efsanedir” albümünü yayınladı. Adnan Şenses için mekanı cennet olsun diliyoruz. Ve geride kalanlarına ailesine sabır diliyoruz.

Seni Unutmayacağız büyük üstat.

adnan-senses

Bir önceki yazımız olan Ebru Şallı ile Sinan Akçıl Tatilde başlıklı makalemizde bit tatil, ebru şallı ve fransa hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 2.832 views kez görüntülendi.

Sohbet

7 thoughts on “Adnan Şenses Vefat Etti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>